لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۰۸

سیل در لوئیزیانا شش قربانی گرفت؛ خطر همچنان پابرجاست


سیل در خیابان های لوئیزیانا
سیل در خیابان های لوئیزیانا

به دنبال باران های سیل آسا در جنوب لوئیزیانا، روز دوشنبه، ۲۵ مرداد، همچنان هزاران نفر مجبور به تخلیه خانه هایشان شده و به پناهگاه ها هجوم بردند.

با وجود این که وضعیت آب و هوا در مناطق جنوبی لوئیزیانا بهتر شده و باران های سیل آسا به پایان رسیده، میزان آب دریاچه ها و رودخانه های این منطقه همچنان بالاتر از میزان معمول بوده و خطر سیل همچنان ادامه دارد. به گفته مقامات، دست کم شش نفر در نتیجه سیل های سه روز گذشته، جان خود را از دست داده اند.

میزان بارش باران در برخی مناطق جنوبی این ایالت به حدود ۶۰ سانتیمتر طی ۲۴ ساعت رسید. نیروهای امدادی از روز جمعه تا دوشنبه بیش از ۲۰ هزار نفر را از مناطق سیل زده تخلیه کرده اند.

به گفته جان بل ادواردز فرماندار ایالت لوئیزیانا، تا روز یکشنبه بیش از ۱۰ هزار نفر مجبور شده بودند به پناهگاه ها هجوم ببرند.

پلیس ایالتی لوئیزیانا روز دوشنبه اعلام کرد کسانی که خودروهایشان در جاده های بسته شده توسط دولت گیر کرده، می توانند روز دوشنبه به آنها دسترسی پیدا کنند.

با وجود این که این توفان به سمت ایالت تگزاس حرکت می کند، مرکز ملی آب و هوا همچنان از احتمال بارش و سیل های بیشتر هشدار داد. دولت فدرال آمریکا این واقعه را یک فاجعه بزرگ خوانده است.

XS
SM
MD
LG