لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۷

شهرهای جنوب غربی آمريکا به سرعت در حال رشدند


از ۱۵ شهری که در ايالات متحده سريع ترين رشد را داشته اند، ۷ تای آنها در ايالت تگزاس قرار دارند
از ۱۵ شهری که در ايالات متحده سريع ترين رشد را داشته اند، ۷ تای آنها در ايالت تگزاس قرار دارند
طبق برآورد جديدی که مرکز آمار ایالات متحده هفته پيش منتشر کرد، جمعیت شهرهای ايالت های جنوب غربی آمريکا با سرعت بیشتری نسبت به ساير مناطق کشور در حال رشد است؛ از جمله شهر آستین، مرکز ايالت تگزاس، بزرگترین رشد جمعیت شهری در سال گذشته را نشان می دهد.

در سال ۲۰۱۳، جمعیت محدوده شهر آستین نزدیک به ۲۱ هزار نفر افزایش یافت، اما بیشترين رشد منطقه در سه شهر حومه آستين - سن مارکوس، سرو پارک و جورج تاون - مشهود بود، طوری که اين سه شهر در فهرست ۱۰ شهر دارای سريعترين رشد در آمريکا قرار گرفتند.

همچنين، از ۱۵ شهری که در ايالات متحده سريع ترين رشد را داشته اند، ۷ شهر در ايالت تگزاس قرار دارند. دیگر شهرهای اين فهرست در ايالت های آریزونا، یوتا، آیداهو، کارولینای جنوبی، تنسی و مریلند هستند.

نتيجه اين سرشماری نشان می دهد که فهرست بزرگترین شهرهای ایالات متحده در سال ۲۰۱۳ تا حد زیادی بدون تغییر مانده است، و سه شهر صدرنشين اين فهرست کماکان، نیویورک، لس آنجلس و شیکاگو هستند.

جمعیت کل ایالات متحده در حال حاضر کمی بیش از ۳۱۸ میلیون نفر تخمین زده می شود، در حالی که جمعیت جهان به مرز ۷ ميليارد و ۲۰۰ ميليون نفر نزديک می شود.
XS
SM
MD
LG