لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۸

نظر دو سناتور درباره مسئله برجام؛ در حاشیه جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا


نشست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا - سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
نشست کمیته روابط خارجی سنای آمریکا - سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

در نشست روز سه شنبه (ششم دسامبر ) کمیته روابط خارجی سنا با موضوع «شکست دادن تهدید شبکه ایران: گزینه های رویارویی با تهدیدهای نیابتی ایران» دو عضو ارشد جمهوریخواه و دموکرات سنا بر ادامه سیاست آمریکا مبنی بر فشار گذاردن بر روی ایران با هدف از بین بردن رفتارهای بی ثبات کننده اش تاکید کردند. در حاشیه این جلسه فرهاد پولادی گزارشگر صدای آمریکا با دو سناتور آمریکایی درباره مسئله برجام صحبت کرد.

بن کاردن، سناتور دموکرات از ایالت مریلند، در این جلسه گفت آمریکا برای تکمیل برجام به یک سیاست جامع برای مواجهه با تهدیدهای ایران و گروههای نیابتی اش در منطقه نیاز دارد. او گفت «برغم اینکه از این توافق حمایت نکردم، اما حالا که دو سال از تصویب و اجرای آن گذشته است، خروج آمریکا از این توافق فقط به معنی لطمه زدن به اعتبار بین المللی آمریکا خواهد بود.»

این سناتور ارشد کمیته از حزب اقلیت دموکرات افزود که از دیگر پیامدهای خروج آمریکا از برجام حرکت سریع ایران به سوی دستیابی به سلاح اتمی خواهد بود و این امر آمریکا را در وضعیت جنگی قرار خواهد داد.

باب کورکر، سناتور جمهوریخواه و رییس کمیته روابط خارجی سنا، در حاشیه این جلسه و در گفتگوی اختصاصی با بخش فارسی صدای آمریکا گفت سیاست واشنگتن در قبال ادامه اجرای برجام جدای از برنامه های آمریکا در مبارزه با رفتارهای نامشروع ایران در منطقه است.

سخنان سناتور باب کوکر درباره برجام، بخش اول
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

سخنان سناتور باب کوکر درباره برجام، بخش دوم
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

سناتور کورکر که نام او جزو افرادی است که دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب، برای تصدی سمت وزیر خارجه در نظر گرفته، در پاسخ به دیگر سؤال بخش فارسی صدای آمریکا مبنی بر احتمال لغو برجام توسط آقای ترامپ گفت «آنرا امری دور از ذهن می داند.»

تیم کین، سناتور دموکرات از ایالت ویرجینیا، نیز در حاشیه جلسه کمیته خارجی سنا به صدای آمریکا گفت بهتر است که دولت جدید به اجرای برجام ادامه دهد ولی در تلاشی جداگانه فشار را بر روی تهران برای از بین بردن رفتارهای نابکارش بیشتر کند.

سخنان سناتور تیم کین درباره برجام
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

ملیسا دالتون، پژوهشگر مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی، نیز در این جلسه پیشنهاد کرد که باید آمریکا ارتباطات سایبری بین تهران و گروههای نیابتی اش را هدف گرفته و آنها را از بین ببرد. او همچنین افزود آمریکا و شرکایش باید شرکتهای کاذب و موسسات مالی را که پول ایران را برای این گروهها جابجا میکنند افشا کنند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG