لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۹

جریمه ۶۳۵ میلیون دلاری تولیدکننده بزرگ سیگار به دلیل نقض تحریم‌های آمریکا


آرشیو
آرشیو

شرکت دخانیات «بریتیش آمریکن توباکو» پس از اعتراف یک شرکت تابعه آن در سنگاپور به توطئه برای نقض تحریم‌های آمریکا و کلاهبرداری بانکی، با پرداخت ۶۳۵ میلیون و ۲۰۰هزار دلار به مقامات آمریکایی موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، به نوشته بیانیه‌های این شرکت و وزارت دادگستری آمریکا در روز سه شنبه، فروش تنباکو به کشور منزوی کمونیستی کره شمالی بین سالیان ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ انجام شده است.

بریتیش آمریکن توباکو دومین شرکت بزرگ دخانیات در جهان است.

کره شمالی بر سر برنامه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک خود با مجموعه‌ای از تحریم‌های آمریکا مواجه است. کشورهای منطقه این اقدامات پیونگ‌یانگ را تهدیدی برای امنیت خود می‌دانند.

در گزارش سالانه بریتیش آمریکن توباکو در سال ۲۰۱۹ آمده است که در تعدادی از کشو‌هایی که تحت تحریم‌های مختلف قرار دارند، از جمله ایران و کوبا، فعالیت دارد و فعالیت در این کشورها این شرکت را در معرض خطر «هزینه‌های مالی قابل توجه» قرار می‌دهد.

بریتیش آمریکن توباکو در بیانیه‌ای اعلام کرد که با وزارت دادگستری آمریکا توافق تعویق در تعقیب قضایی امضا کرده است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، به کشیدن سیگار شهرت دارد و تصاویرش در حالی که سیگار در دست دارد بارها در رسانه‌های دولتی دیده شده است.

روسیه و چین سال گذشته میلادی، تلاش آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد را برای ممنوعیت صادرات تنباکو به کره شمالی، وتو کرده بودند.

XS
SM
MD
LG