لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۰

واکنش سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا به سخنان روحانی: آمریکا به تعهداتش عمل کرده است


سحر نوروز زاده عضو تیم سیاست گذاری و سخنگوی کنونی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا
سحر نوروز زاده عضو تیم سیاست گذاری و سخنگوی کنونی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا

ساعتی بعد از سخنرانی رئیس جمهوری ایران که ایالات متحده را به «اهمال» در اجرای تعهدات آمریکا بعد از توافق هسته ای متهم کرد، سحر نوروز زاده عضو تیم سیاست گذاری و سخنگوی کنونی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا گفت برخلاف گفته آقای روحانی، آمریکا به همه تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.

سحر نوروز زاده عصر پنجشنبه اول مهرماه در گفت و گو با گیتا آرین خبرنگار صدای آمریکا در نیویورک گفت، من موقع سخنرانی آقای روحانی بودم، ایالات متحده همه تعهداتش به برجام را انجام داده است. همانطور که پیشتر گفته ایم وزارت خارجه آمریکا به دنبال این است که مردم ایران منفعت اقتصادی برجام را حس کنند.

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا افزود: آمریکا کارشناسانی را تعیین کرده تا هرگونه ابهام را برای بانک ها و موسسات مالی درباره معامله با ایران بعد از رفع تحریم رفع کنند.

واکنش سحر نوروززاده سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا به سخنان روز پنجشنبه حسن روحانی

خانم نوروز زاده در بخش دیگری از این گفت و گو به همزمانی اجازه خزانه داری آمریکا برای خرید هواپیما توسط ایران و سفر حسن روحانی به نیویورک گفت، از قبل برنامه ریزی نشده بود که همزمان با حضور آقای روحانی، فروش هواپیما ها به ایران آغاز شود.

وزارت خزانه داری ایالات متحده روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت آمریکا مجوز فروش هواپیماهای مسافری به ایران را برای شرکت‌های ایرباس و بوئینگ صادر کرده است.

سحر نوروز زاده درباره اجازه وزارت خزانه داری آمریکا همچنین گفت که معامله هواپیما با ایران توسط شرکت های آمریکایی یک «تابوشکنی» بود و امیدوارم با استفاده درست به نفع مردم ایران باشد.

XS
SM
MD
LG