لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۷

واکنش مقام دولت آمریکا به انتخابات روسیه: احزاب منتقد محدود بودند


یک مقام دولت ایالات متحده روز دوشنبه از وضعیت آزادی بیان در روسیه انتقاد کرد و گفت سیاستمداران منتقد روس در جریان انتخابات اخیر پارلمانی با موانع و محدودیت‌هایی برای رقابت با حزب حاکم روبرو بودند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، معاون وزیر خارجه آمریکا در امور دموکراسی، حقوق بشر و کارگری گفت که "انتخابات به خوبی اداره شد، اما در عین حال محدودیت‌های چشمگیری هم در ارتباط با حق آزادی بیان به چشم می خورد."

تام میلانوسکی که برای شرکت در یک نشست بین المللی به ورشو پایتخت لهستان رفته است، در ادامه گفت‌وگو با خبرنگاران گفت، "موانعی برای ثبت نام احزاب و نامزدهای سیاسی مختلف (در روسیه) وجود داشته است."

معاون وزیر خارجه ایالات متحده افزود، به همین دلیل است که رقابت با حزب حاکم برای احزاب سیاسی غیرهمسو یا خارج از چرخه سیاسی فعلی روسیه "بسیار بسیار دشوار" است.

حزب "روسیه واحد"، بزرگترین حزب حامی ولادیمیر پوتین، که می‌خواهد بار دیگر در سال ۲۰۱۸ به ریاست جمهوری انتخاب شود، موفق به کسب اکثریت پارلمان در انتخابات سراسری اخیر شده است.

این در حالی است که به نوشته رویترز، احزاب منتقد یا مخالف کرملین نتوانستند در انتخابات روز یکشنبه، حتی یک کرسی پارلمان را از آن خود کنند.

XS
SM
MD
LG