لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۷

ثبت یک "نقطه حرارتی" در تصاویر ماهواره ای از لحظه سقوط هواپیمای روسی در مصر


ثبت یک "نقطه حرارتی" در تصاویر ماهواره ای از لحظه سقوط هواپیمای روسی در مصر
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

مقام های آمریکایی گفته اند ماهواره های آمریکا در لحظه سرنگونی هواپیمای مسافربری روسی در صحرای سینا، "یک نقطه حرارتی" را ثبت کرده اند.

یک هواپیمای مسافری خطوط هوایی متروجت روسیه صبح روز شنبه بر فراز صحرای سینا سقوط کرد و تمام ۲۲۴ مسافر و خدمه آن کشته شدند.

بستگان و آشنایان قربانیان این حادثه، بقایا و اجساد ۱۰ نفر از مسافران هواپیمای روسی را که به سردخانه ای در سن پترزبورگ منتقل شده، شناسایی کرده اند.

یکی از مقام های روس می گوید روزهای دوشنبه و سه شنبه دو هواپیمای دولتی اجساد ۱۴۰ نفر از قربانیان سقوط هواپیما را به سن پترزبورگ انتقال داده اند، و قرار است هواپیمای دیگری نیز اواخر سه شنبه بقایای بیشتری اجساد قربانیان را به روسیه انتقال دهد.

هواپیمای سرنگون شده روسی در مسیر شرم الشیخ که یکی از مناطق جهانگردی در مصر است، و شهر سن پیترزبورگ در روسیه در حال پرواز بود. دست کم سه اوکراینی و یک بلاروسی علاوه بر مسافران روس، در این هواپیما بودند.

آثار باستانی، هزینه کم، و مهم‌تر از همه آب های گرم مصر، جاذبه زیادی برای جهانگردان روسی و شهروندان دیگر کشورها دارد.

ناصر کمال سفیر مصر در بریتانیا نیز ضمن تاکید بر امنیت کامل شرم الشیخ، گفت "ما به همراه کارشناسان روسی و فرانسوی و آلمانی کار می کنیم تا علت واقعی (حادثه) معلوم شود؛ و چون جعبه سیاه هواپیما را پیدا کرده ایم، معتقدیم که به زودی همه چیز روشن خواهد شد."

با این حال کارشناسان امور جهانگردی می گویند باید منتظر واکنش جهانگردان بود.

پال نلسون، کارشناس امور جهانگردی می گوید "روس ها مهم‌ترین مشتری بازار جهانگردی مصر هستند، و این حادثه بطور بالقوه به این بازار لطمه می زند. مصر جاذبه های توریستی زیادی برای روس ها دارد، اما همه چیز بستگی به واکنش جهانگردان روسی و نحوه عکس العمل مقام های روسی و مصری به این حادثه دارد."

هواپیمای ایرباس آ-۳۲۱ خطوط هوایی متروجت، تنها ۲۳ دقیقه پس از برخاستن از فرودگاه شرم الشیخ در نقطه دور افتاده ای از صحرای سینا سقوط کرد که بزرگترین حادثه هوایی از این نوع در مصر بشمار می رود.

XS
SM
MD
LG