لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۷

در انتخابات مقدماتی در آمریکا دو دگرباش جنسی پیروز شدند


عکسی از یکی از تجمع های مدافعان حقوق دگرباشان جنسی.
عکسی از یکی از تجمع های مدافعان حقوق دگرباشان جنسی.

برای نخستین بار در تاریخ سیاسی آمریکا، دو کاندیدای تراجنسیتی در انتخابات مقدماتی پیروزی هایی کسب کردند.

هرچند این اتفاق برای برخی عجیب است، یک گروه قدیمی طرفدار حفوق دگرباشان جنسی این رویداد را لحظه ای بزرگ برای جامعه دگرباشان توصیف کرد.

دو کاندیدا که گرایش های جنسی خود را آشکارا ابراز می کنند، روز سه شنبه با پیروزی در انتخابات مقدماتی کنگره تاریخ ساز شدند.

این دو نامزد که به طور تصادفی، نام کوچک هر دو میستی است، هر دو از حزب دموکرات هستند. یکی از این دو نامزد در رقابت سنای آمریکا در یوتا و دیگری در رقابت مجلس نمایندگان در کلورادو توانستند بر رقبا در انتخابات مقدماتی پیروز شوند. البته آنها باید در انتخابات آبان ماه پیروز شوند تا به سنا و مجلس نمایندگان آمریکا برسند.

میستی ک. اسنو، ۳۰ ساله صندوقدار یک خواربار فروشی است. به نوشته روزنامه سالت لیک تریبیون، در آخرین لحظه وارد مسابقه شد. رقیب او یک دموکرات محافظه کار بود که همه فکر می کردند پیروز انتخابات است اما میستی ک. اسنو با اختلاف ۲۰ درصد او را شکست داد.

نفر دوم، میستی پلورایت، کارمند ۳۳ ساله یک شرکت مخابراتی، در یکی از محافظه کار ترین نواحی در کلرادو، رقیبی اصلی جمهوریخواه اش را به چالش گرفت و بر او پیروز شد.

هیچکدام از دو زن نخواستند هویت های جنسی خود را به مساله ای در کارزار انتخاباتی تبدیل کنند، بجای آن بر مسائلی که برنی ساندرز عنوان می کرد، مانند حداقل دستمزد ساعتی ۱۵ دلار و بیرون کشیدن پول از سیاست تاکید کردند.

پیروزی آنها در حالی است که حقوق دگرباشان حنسی در پی بحث های داغ در ایالت هایی مانند کارولینای شمالی ، به مقوله ای سراسری تبدیل شده است.

در گزارشی که واشنگتن پست در باره این رویداد منتشر کرده است گفته می شود دو زن علیرغم پیروزی در انتخابات مقدماتی، تقریبا بطور مسلم در ماه ژانویه وارد کنگره نخواهند شد اما یک تحلیلگر گفت دست‌کم آنها شانس آن را داشتند که راه را برای دیگران هموار کنند.

XS
SM
MD
LG