لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۸

اوباما: تهدید تروریستی مشخصی وجود ندارد اما هوشیار باشید


رئیس جمهوری آمریکا در "مرکز ملی مبارزه با تروریسم" در شهر مک‌لین، واقع در ایالت ویرجینیا - پنجشنبه ۲۶ آذر
رئیس جمهوری آمریکا در "مرکز ملی مبارزه با تروریسم" در شهر مک‌لین، واقع در ایالت ویرجینیا - پنجشنبه ۲۶ آذر

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا گفت مقامات آمریکایی اطلاعاتی ندارند که نشان دهد یک حمله احتمالی تروریستی ممکن است در آستانه تعطیلات کریسمس و سال نو کشور را تهدید کند. اما او از همه آمریکایی ها خواست تا هوشیار باشند و از کشور مراقبت کنند.

در پی حمله اخیر مرگبار یک زوج پاکستانی تبار به یک مرکز ارائه خدمات به معلولان در ایالت کالیفرنیا و حملات تروریستی هماهنگ در پاریس، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه بعد از بازدید از مرکز مبارزه با تروریسم در ویرجینیا، در سخنانی تاکید کرد که بالاترین اولویت او، تامین امنیت مردم آمریکا است.

حملات پاریس و کالیفرنیا را طرفداران گروه "دولت اسلامی" یا داعش مرتکب شدند.

باراک اوباما که پس از یک جلسه طولانی با تمامی اعضای امنیت ملی خود در "مرکز ملی مبارزه با تروریسم" در شهر مک‌لین، واقع در ایالت ویرجینیا در حومه واشنگتن دی.سی حضور یافت، در سخنانی گفت بخشی از نتیجه گیری در مورد اینکه حمله تروریستی فوری کشور را تهدید نمی کند، بر این استوار بود که دولت به طور یکپارچه برای پیشگیری از حمله و حفاظت از کشور اقدام می کند.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: "ما باید هوشیار باشیم."

باراک اوباما روز دوشنبه نیز در دیداری نادر از پنتاگون، گفت اطمینان دارد که ائتلاف تحت رهبری آمریکا بر داعش غلبه خواهد کرد و گفت پیکارجویان در حال از دست دادن سرزمین هستند و رهبرانش جایی برای پنهان شدن ندارند.

XS
SM
MD
LG