لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۶

بعد از «کانیه وست»، «دواین جانسون» بازیگر هم به فکر نامزدی در انتخابات آمریکا افتاد


«دواین جانسون» ۴۵ ساله، بازیگر مشهور آمریکایی و از قهرمانان پیشین کشتی کچ
«دواین جانسون» ۴۵ ساله، بازیگر مشهور آمریکایی و از قهرمانان پیشین کشتی کچ

«دواین جانسون» بازیگر مشهور آمریکایی و از قهرمانان پیشین کشتی کچ در تازه ترین مصاحبه خود گفت، شاید در آینده نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود.

او که به دلیل هیکل بزرگ و اندام عضلانی خود به «صخره» معروف است، در جریان گفت گوی طنزآمیزی که با نشریه «سی کیو» داشت، به علاقه خود برای زندگی در کاخ سفید اشاره کرد.

دواین جانسون گفت، در صورت پیروزی درانتخابات، تمام وقت و انرژی خود را صرف اداره امور کشور می کند و اولویت نخست وی تأمین امنیت، رفاه و آسایش شهروندان آمریکایی خواهد بود.

او در بخش هایی از این گفت و گو بصورت غیرمستقیم از برخی سیاست های دولت درباره محدودیت مسافرتی شهروندان برخی کشورها انتقاد کرد.

دواین جانسون از جمله بازیگران کم حاشیه سینمای آمریکا است و از جار و جنجال های مرسوم در هالیوود دوری می کند.

او تاکنون در باره نظرات و دیدگاههای سیاسی خود سخن نگفته و در سال های اخیر از هیچ نامزد مشخصی حمایت نکرده است.

این بازیگر سرشناس بارها اعلام کرده قصد ندارد با ابراز عقاید خود یا پشتیبانی از فرد خاصی، موجب رنجش طرفدارانش شود. البته این رویه با انتقاداتی نیز همراه بوده و برخی او را هنرمندی خنثی و مادی توصیف می کنند.

هنوز مشخص نیست دواین جانسون تا چه میزان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مصمم است، با این حال حضور بازیگران و چهره های دنیای سرگرمی در جهان سیاست موضوع غیرمعمولی نیست و نمونه های متعددی از موفقیت این نامزدها در انتخابات آمریکا وجود دارد. از جمله رونالد ریگان که بعد از حضور در هالیوود، ابتدا فرماندار ایالت کالیفرنیا شد و بعد توانست چهلمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شود.

پیش از این کانیه وست همسر کیم کارداشیان هم گفته بود در دوره بعد می خواهد نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود.

XS
SM
MD
LG