لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۷

فیلم انیمیشن «درهم وبرهم» رقیب «هری پاتر» درفروش گیشه


فیلم انیمیشن «درهم وبرهم» رقیب «هری پاتر» درفروش گیشه
فیلم انیمیشن «درهم وبرهم» رقیب «هری پاتر» درفروش گیشه

بنا برگزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس و نشریه ورایتی چاپ هالیوود، فیلم کارتونی«درهم و برهم» Tangled از محصولات کمپانی فیلمسازی دیسنی به عنوان رقیب سرسخت فروش گیشه در کنار فیلم «هری پاتر و قدیسان مرگ: بخش نخست» قرار گرفت.

«هری پاتر و قدیسان مرگ: بخش نخست» توانست با فروش ۵۰.۳ میلیون دلاری خود عنوان پرفروش ترین فیلم تعطیلات «عید شکرگزاری» را به خود اختصاص دهد. اما فیلم موزیکال و انیمیشن «درهم و برهم» با فروش غیرقابل انتظار ۴۹.۱ میلیون دلاری خود توانست با «هری پاتر» رقابت کند.

تازه ترین فیلم از سری فیلم های پرطرفدار «هری پاتر» توانست فروش سراسری آمریکای شمالی خود را در مدت ۱۰ روز کوتاه به بیش از ۲۲۰ میلیون دلار برساند. این فیلم هم چنین توانسته است بیش از ۳۸۹ میلیون دلار در سطح جهان فروش داشته باشد. این فیلم در مجموع بیش از۶۰۰ میلیون دلار فروش داشته است.

فیلم انیمیشن «درهم و برهم» از محصولات کمپانی دیسنی که براساس قصه کودکانه شاهزاده خانمی به نام «رپونزل» ساخته شده و «مندی مور»جای شخصیت اصلی فیلم حرف زده است در مدت ۶ روزی که از نمایش آن می گذرد توانسته است بیش از ۶۹ میلیون دلار فروش داشته باشد.

هرچند موفقیت فیلم تازه«هری پاتر و قدیسان مرگ» که توانسته است به صورتی جادویی و سحرانگیز تماشاگران را به سینما ها بکشاند تا حدودی زیادی قابل پیش بینی بود اما موفقیت کارتون «درهم و برهم» تا به این حد از حد تصور تهیه کنندگان آن هم خارج بود و هرگز گمان نمی رفت که بتواند به عنوان دومین فیلم پرفروش آخرهفته شکرگزاری و آن هم تنها با یک تفاوت یک میلیون دلاری با فیلم «هری پاتر» رقابت کند.

«داستان اسباب بازی ۲» تنها فیلم کارتونی بوده است که در آخر هفته «شکرگزاری» سال ۲۰۰۷توانست به عنوان یک فیلم انیمیشن به مرحله رکورد شکنی از فروش گیشه برسد. در آن زمن این فیلم در اولین چهار روز نمایش خود در سینماها توانست بیش از ۵۷ میلیون دلار فروش داشته باشد.

بنا بر گفته «چاک ویان» مدیر پخش فیلم های شرکت دیسنی، دست اندرکاران این شرکت انتظارداشتند که فیلم تازه «درهم و برهم» بتواند فروشی حداقل برابر با فیلم مشابهی به نام «سحرشده»Enchanted در حدود ۳۴ میلیون دلاربرسد اما Tangled نه تنها از مرحله موفقیت Enchanted گذشت بلکه توانست با فیلم مطرح و پرفروشی چون «هری پاتر و قدیسان مرگ: بخش نخست» برای رسیدن به رتبه اول پرفروش ترین فیلم های آخرهفته نیز رقابت رقابت.

آقای ویان می گوید:«این مسئله برای ما آنچنان غیرممکن و دور از ذهن بود که قادر به توصیف آن نیستم اما خوب البته این موفقیتی چشمگیری برای محصولات سینمایی دیسنی به شمار می رود. هری پاتر چنان فیلم محبوبی است که نزدیک شدن به موفقیت و فروش گیشه آن برای ما به یک معجزه بیشتر شباهت دارد.»

آخرهفته هم زمان با تعطیلات شکرگزاری در آمریکا زمانی است که اکثر مردم برای تفریح به سینما می روند. فیلم انیمیشن و سه‌بعدی «مگامایند» Megamind با صدای ویل فارل در چهارمین هفته نمایش آن بیش از ۱۲ میلیون دلار دیگر به دست آورد و در رده سوم فیلم های پرفروش هفته عید شکرگزاری قرار گرفت. مجموع فروش این فیلم در آمریکا و کانادا در چهار هفته گذشته بیش از ۱۳۰ میلیون دلار بوده است.

فیلم «برلسک» یا «واریته» با شرکت کریستینا آگیلرا و «شر» ابرستاره قدیمی موسیقی نیز با ۱۱ میلیون دلار به مقام چهارم فیلم های پرفروش رسید. این فیلم موفقیت چندانی با آنچه از آن از لحاظ فروش گیشه انتظار می رفته نداشته است.

فیلم تازه ای با شرکت «آن هاتاوی» و «جیک جیلینهال» به نام «عشق و داروهای مخدر دیگر» Love & Other Drugs در مقام ششم پرفروش ترین فیلم های آخرهفته گذشته قرار گرفت. این فیلم که درباره ماجراهای عاشقانه یک فروشنده دارو و یک زن جوان و زیباست در مجموع در چهار روز اول آغاز نمایش توانست بیش از ۱۴ میلیون دلار فروش داشته باشد.

فیلم ماجراجویانه و پرهزینه «سریع تر» باشرکت «دواین جانسون» درباره مجرمی که می خواهد انتقام مرگ برادرش را بگیرد اما مورد تعقیب یک پلیس با تجربه (با بازی بیلی باب تورتن) و یک آدمکش است، از روز آغاز نمایش آن (چهارشنبه پیش از عید شکرگزاری) تا کنون بیش از ۱۲ میلیون دلار فروش داشته و درمقام هفتم در رده بندی فیلم های پرفروش آخرهفته گذشته قرار گرفته است. فیلم های کمدی«روز تولد بچه» با شرکت «رابرت داونی جونیور»، فیلم «سه روز آینده» با شرکت «راسل کرو» و فیلم «شکوه صبحگاهی» با شرکت هریسون فورد و دایان کیتون از دیگر فیلم های پرفروش آخر هفته گذشته در آمریکای شمالی بودند.

XS
SM
MD
LG