لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۹

حرکت دوباره کاروان های تدارکانی ناتو به افغانستان


کامیون های تدارکاتی ناتو حمل محموله ها به افغانستان را از طریق پاکستان از سر می گیرند.

یک روز پس از آن که معامله ای بین امریکا و پاکستان به بسته بودن طولانی مدت مسیرهای انتقال تدارکات به افغانستان پایان داد، روز چهارشنبه در شهر کراچی رانندگان و کارگران برای حمل تدارکات آماده شدند. در همین حال، انجمن کامیونداران پاکستان از دولت درخواست کرد بیشتر از آنها حفاظت شود.

زمانی کوتاه پس از آن که پاکستان با باز گشایی مسیرها موافقت کرد، طالبان پاکستانی گفت به حمله به کاروان های ناتو ادامه خواهد داد.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه امریکا روز سه شنبه در پی گفتگویی تلفنی با حنا ربانی کهر وزیر امور خارجه پاکستان، بازگشایی مسیرها را اعلام کرد. او گفت هر دو کشور از زیان ها و صدماتی که در نبرد با تروریست ها متحمل شده اند متاسف هستند. خانم کلینتون «تاسف عمیق» امریکا را از کشته شدن سربازان پاکستانی در حادثه حمله هوایی امریکا در امتداد مرز افغانستان در ماه نوامبر گذشته ابراز داشت.

قرار است کابینه پاکستان تصمیم کمیته دفاعی را تصویب کند. اسلام آباد می گوید امیدوار است با بازگشایی مسیرهای تدارکاتی ناتو به پیشرفت روند انتقال در افغانستان کمک کند.

خانم کلینتون همچنین گفت وزیر امور خارجه پاکستان اور ا مطمئن ساخته که پاکستان عوارض عبور برای کاروان های تدارکاتی ناتو وضع نخواهد کرد.
XS
SM
MD
LG