لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۶

دادستان کل آمریکا: فاجعه اورلاندو حمله به اساسی‌ ترین ایده های ما بود


لورتا لینچ دادستان کل آمریکا (راست) روز سه شنبه از کلوب "پالس" دیدار کرد، که ده روز پیش صحنه تیراندازی و مرگ ۴۹ تن بود.
لورتا لینچ دادستان کل آمریکا (راست) روز سه شنبه از کلوب "پالس" دیدار کرد، که ده روز پیش صحنه تیراندازی و مرگ ۴۹ تن بود.

دادستان کل آمریکا روز سه شنبه از شهر اورلاندو و کلوب دگرباشان جنسی "پالس" دیدار کرد که ده روز پیش صحنه تیراندازی و مرگ ۴۹ تن بود.
لورتا لینچ در این بازدید از نتایج آخرین تحقیقات در اطراف تیراندازی و عامل آن عمر متین که خود را سرباز اسلام توصیف کرده بود آگاه شد.

لورتا لینچ روز سه شنبه با مسولان پیگرد قانونی و سرویس امداد اورلاندو ملاقات کرد وسپس در یک کنفرانس خبری حمله اورلاندو را یک حمله تکان دهنده توصیف کرد و گفت "بدون شک این حمله علیه ملت ما و اساسی ترین ایده های ما بود. ولی پیام اورلاندو فراتر از ترور است. این پیامی از عزم و اراده برای رفع تنفر و عدم مدارا، تلاش برای زندگی آزاد و به دور از ترس و پایبندی به اصول آزادی، عدالت و برابری است که به بهترین وجه آمریکا را تعریف می کند."

لورتا لینچ همچنین اعلام کرد به منظور کمک به هزینه های مجریان قانون و سرویس امدادی، دادگستری یک میلیون دلار به اورلاندو کمک می‌کند و کمک‌های مالی اضطراری دیگری نیز برای کسانی که در این فاجعه آسیب دیده اند، فراهم است.

از سوی دیگر پس از آن که مجلس سنا روز سه شنبه چهار متمم پیشنهادی را برای کنترل خرید اسلحه رد کرد، سوزان کالینز، سناتور جمهوریخواه، با حمایت سه سناتور جمهوریخواه و چهار دموکرات، طرح دیگری را برای محدودیت خرید سلاح توسط مظنونین به تروریسم و افراد لیست پرواز ممنوع اعلام کرد.

وی گفت "هدف ما ساده و آسان و امن تر کردن آمریکا است. برخی از ما از طرح سناتور فاینستاین و برخی دیگر از رویکرد سناتور کورنین حمایت کردیم. ولی همه ما برای انجام کاری قابل توجه، متحد هستیم، و به طور حتم حملات تروریستی در سن برناردیندو و اورلاندو که طی آن بسیاری جان خود را از دست دادند، دلیلی برای مصالحه و لزوم عملکرد از سوی هر دو حزب است."

طرح سناتور کالینز ضمن آن که مقررات سخت تری را در مورد ممنوعیت خرید اسلحه از سوی کسانی که مظنون به تروریسم و یا در لیست پرواز ممنوع هستند، اعمال می‌کند؛ ولی با اتکا بر قانون اساسی آمریکا، حق فرجام به شهروندان آمریکایی نیز برای دفاع از حق مالکیت و نیز حمل اسلحه می‌دهد.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG