لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۶

رئیس اداره مدریت پرسنل دولت آمریکا استعفا داد


رئیس اداره مدیریت پرسنل فدرال آمریکا استعفا داده است. سخنگوی کاخ سفید گفت کاترین آرچولتا استعفای خود را بامداد جمعه به باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا تسلیم کرد و به درخواست های کناره گیری او در پی رخنه گسترده به کامپیوترهای حاوی اطلاعات کارمندان فدرال گردن نهاد.

اداره مدیریت پرسنل فدرال روز پنجشنبه گفت هکرها اطلاعات حساس ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را از پایگاه داده های فدرال سرقت کرده اند.

گستره این رخنه، که بزرگترین نوع خود در تاریخ آمریکا تلقی می شود، از اوائل سال جاری به شدت بیشتر شده است. در آن زمان دولت برای نخستین بار متوجه شد که هکرها وارد پایگاه داده های پرسنلی اداره مدیریت شده اند و اطلاعات مربوط به ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را سرقت کرده اند.

مقامات مختلف بطور خصوصی چین را مسئول هک کامپیوترهای فدرال دانسته اند، اما مایکل دانیل، مقام ارشد شورای امنیت ملی هنگامی که در یک کنفرانس خبری از او پرسیده شد آیا چین مسئول است، گفت تحقیقات ادامه دارد و از اظهار نظر در این باره که چه کسی ممکن است مسئول باشد خودداری کرد.

آمریکا چین را مسئول یک سلسله حملات سایبری به نهادهای دولتی و شرکت های بازرگانی در سال های اخیر دانسته است. چین این اتهامات را تکذیب کرده است.

XS
SM
MD
LG