لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۸

دومین حمله هکرها به کامپیوترهای اداره مدیریت پرسنل آمربکا


دومین حمله هکرها به کامپیوترهای اداره مدیریت پرسنل آمریکا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

اطلاعات کارکنان دولت فدرال ایالات متحده برای دومین بار توسط هکرها به سرقت رفت.

اداره مديريت پرسنل آمريکا يا OPM، برای دومین بار هدف حملۀ هکرهای کامپيوتری قرار گرفت و در آن نه فقط اطلاعات اين سازمان، که محرمانه ترین اطلاعات مربوط به ميليونها کارمند و مقاطعه کار دولت فدرال، که آنها برای کسب گواهینامه عدم سوء پيشينه در اختيار دولت قرار داده بودند، هک شد.

این اطلاعات توسط سازمان مرکزی اطلاعات آمريکا، CIA و ارتش برای تحقيق در اختيار OPM قرار داده می شود.

دومين حملۀ سايبری در جريان تحقيقات مربوط به حملۀ نخست که هفته پيش صورت گرفت، کشف شده است.

در حملۀ دوم که مقام ها آن را به مراتب بدتر از حملۀ اول توصيف کرده اند ، به فرم شمارۀ ۸۶ دولت اشاره شده که هر متقاضی کار در دولت فدرال برای کسب گواهینامه عدم سوء پيشينه موظف به پرکردن آن است. اين فرم شامل اطلاعات محرمانه نه صرفاً فرد متقاضی، بلکه هر فردی که با او زندگی می کند ، و بسياری از افراد وابسته به آنها ، همچون محل زندگی، شماره تامین اجتماعی يا کارت شناسايی، تاريخ تولد، و شمارۀ تلفن را هم شامل می شود.

کاخ سفيد در بيانيه ای اعلام کرده است نتيجه تحقيقات هفته پیش نشان می دهد اطلاعات بسیار محرمانه حدود ۴ ميليون کارمند فعلی و سابق و متقاضيان جديد ممکن است در اين حمله ها به دست هکرها افتاده باشد، اما اداره مديريت پرسنل آمريکا شمار قربانيان اطلاعاتی را نزديک به۱۴ ميليون تن ذکر کرده است.

مقام های آمريکا می گويند، ردگیری حملات نشان از هکرهای چينی دارد و اين اطلاعات می تواندهمچون گنج ارزشمندی امکان اخاذی، جعل هويت و از طريق آنها، نقب زدن به اطلاعات محرمانه و شبکه سراسری کامپيوتری آمريکا را در اختيار يک دولت خارجی بگذارد.

دولت چین هرگونه اتهامی در این زمینه را به شدت رد می کند.

XS
SM
MD
LG