لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۸

کاهش غیرمنتظره ذخایر آمریکا قیمت نفت را افزایش داد


عکس تزئینی از لوله های انتقال نفت خام در آمریکا
عکس تزئینی از لوله های انتقال نفت خام در آمریکا

قیمت نفت روز چهارشنبه در واکنش به یک کاهش احتمالی دیگر در ذخایر نفتی ایالات متحده در این هفته، تا دو درصد افزایش یافته است.

به گزارش مؤسسه نفت آمریکا، ای پی آی، ذخایر نفتی ایالات متحده در هفته دوم ماه سپتامبر ۷ میلیون و پانصد هزار بشکه کاهش یافته است. این در حالی است کارشناسان پیش بینی کرده بودند کاهش ذخایر نفتی آمریکا در این هفته ۳ میلیون و چهارصد هزار بشکه باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، صنایع نفت نروژ نیز به خاطر اعتصاب کارگران دچار اختلال شده است. بیش از ۳۰۰ کارگر نروژی به دنبال شکست تلاش ها برای افزایش حقوق دست به اعتصاب زدند. این اعتصاب در کارکرد پنج شرکت فعال در حوزه نفت و گاز آن کشور اختلال ایجاد کرده است، که تهدیدی برای تولید نفت دریای شمال محسوب می شود.

آنچه تاکنون قیمت نفت خام را ثابت نگه داشته بود، گمانه زنی ها بر سر توافق کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، برای تعیین سقف تولید بوده که قرار است هفته آینده در نشستی در الجزایر در مورد آن بررسی شود.

از سوی دیگر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، روز چهارشنبه دستور آغاز تولید از یک میدان جدید نفتی را صادر کرد که روزانه ۱۲ هزار بشکه به تولیدات نفتی روسیه اضافه خواهد کرد.

همچنین صادرکنندگان اصلی نفت اوپک نیز - از جمله عربستان سعودی، ایران، عراق، نیجریه، و لیبی - تولیدات نفت خود را در ماه های اخیر افزایش داده اند.

XS
SM
MD
LG