لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۸
باراک اوباما می گوید آمریکا رو به رشد بیشتر است.
باراک اوباما می گوید آمریکا رو به رشد بیشتر است.

آخرین سخنرانی سالانه باراک اوباما در کنگره آمریکا

باراک اوباما در آخرین سال ریاست جمهوری خود، برای آخرین بار در سخنرانی سالانه "درباره وضعیت عمومی کشور" در کنگره آمریکا حضور یافته است. جزییات سخنان او را در زیر دنبال کنید:

* این هفتمین سخنرانی و آخرین سخنرانی سالانه باراک اوباما در کنگره است.

* آقای اوباما درباره چشم انداز خود برای آینده آمریکا سخن گفت.

* با اینکه چند ساعت پیش توقف قایقهای آمریکایی توسط سپاه اعلام شد، اما اوباما در سخنرانی خود اشاره ای به آن نکرد.

هیلاری کلینتون، یکی از نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در توئیتی، از باراک اوباما بخاطر سوابق خدمتش تشکر کرد.

جنیفر فریدمن، از تیم مطبوعاتی رئیس جمهوری آمریکا با انتشار این نمودار مقایسه ای، استدلال کرده، زمانی که اوباما رئیس جمهور آمریکا بوده وضع بهتر شده است. براساس جدول اواشتغال در آمریکا در پایان دوره بوش، هشتصد هزار کاهش داشت اما دولت اوباما در این هفت سال چهارده میلیون شغل ایجاد کرد.

همچنین نیروهای ارتش آمریکا در عراق و افغانستان سال ۲۰۰۸ صد و هشتاد هزار نفر بودند که این رقم اکنون به چهارده هزار رسیده است.

آرش غفوری تحلیلگر، از مهمانان برنامه ویژه صدای آمریکا بود و گفت که به نظر او این سخنرانی اوباما در انتخابات امسال آمریکا تاثیر دارد اما نامزدهای جمهوریخواه با انتقاد از سخنان اوباما سعی در جذب آرای بیشتر خواهند کرد.

GOP یا Grand Old Party در توئیت قبل از سخنرانی اوباما یک نظرسنجی ماه پیش سی‌ان‌ان را منعکس کرد که می گوید تنها ۳۸ درصد آمریکایی ها معتقدند اوباما تغییرات مثبتی در کشور ایجاد کرده است.

CSPAN با مقایسه سخنرانی برخی روسای جمهوری، نوشت که بیل کلینتون در سخنرانی سالانه در سال۲۰۰۰ با ۷۹ دقیقه، رکوردار سخنرانی بوده و اوباما در سخنرانی امسال ۵۸ دقیقه سخنرانی کرده است. طولانی ترین سخنرانی سالانه اوباما در سال ۲۰۱۰ بود که ۶۹ طول کشید.

فرماندار ایالت کارولینای جنوبی که فرزند یک زوج هندی است، گفت به کسانی که به ارزشهای جامعه ما احترام نمی گذارد، نباید اجازه بدهیم بیایند.

او گفت باید قوانین مهاجرتی را تغییر داد و هرکسی نباید به آمریکا بیاید. تنها کسانی که قانونی آمده اند، باید مورد استقبال قرار بگیرند.

نیکی هیلی، فرماندار ایالت کارولینای جنوبی از حزب جمهوریخواه در واکنش به سخنان اوباما گفت من هم مثل شما از عملکرد دولت خسته شده ام. آنها در واشنگتن همه اختیار دارند و دولت هر روز بزرگتر می شود.

نیکی هیلی، فرماندار ایالت کارولینای جنوبی در واکنش به سخنان اوباما از حزب جمهوریخواه سخنرانی کرد.

او در ابتدا، اوباما را یک سخنران احساسی دانست و گفت، آقای اوباما هفت سال پیش با شعارهای مهیج پیروز شد، و حالا در سال آخر هم با همان قدرت شعار می دهد اما عملکردش با وعده ها فرق دارد.

در سخنرانی امشب، کنار بانوی اول، یک صندلی خالی قرار داشت که بطور نمادین به قربانیان کشتار با اسلحه در آمریکا اختصاص داشت.

اوباما همچنین گفت ما باید نفوذ پول را در انتخابات را کاهش بدهیم که چند خانواده ، آینده انتخابات را تغییر ندهند.

وی افزود: اگر چنین کنیم، دولتی خواهیم داشت که از سوی مردم انتخاب شده و برای مردم باشد.

رئیس جمهوری آمریکا با دعوت از مردم برای انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: هموطنان هر چه اعتقاد دارید، چه با حزب من باشید یا نه، آینده ما در اختیار شماست. رای بدهید، صحبت کنید، صدایتان را به گوش بقیه برسانید.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG