لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۰:۳۰
باراک اوباما می گوید آمریکا رو به رشد بیشتر است.

آخرین سخنرانی سالانه باراک اوباما در کنگره آمریکا

باراک اوباما در آخرین سال ریاست جمهوری خود، برای آخرین بار در سخنرانی سالانه "درباره وضعیت عمومی کشور" در کنگره آمریکا حضور یافته است. جزییات سخنان او را در زیر دنبال کنید:

* این هفتمین سخنرانی و آخرین سخنرانی سالانه باراک اوباما در کنگره است.

* آقای اوباما درباره چشم انداز خود برای آینده آمریکا سخن گفت.

* با اینکه چند ساعت پیش توقف قایقهای آمریکایی توسط سپاه اعلام شد، اما اوباما در سخنرانی خود اشاره ای به آن نکرد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا برای هفتمین و آخرین بار در دوران ریاست جمهوری خود، تا بیست دقیقه دیگر در کنگره ایالات متحده برای عموم مردم آمریکا، چشم انداز خود را نه تنها برای دوران باقیمانده ریاست جمهوری اش بلکه برای آینده آمریکا بیان می کند.

سخنرانی سالانه رئیس جمهوری آمریکا در مقابل کنگره رسمی قدیمی در آمریکا ست. براساس قانون اساسی آمریکا باید رئیس جمهور در مقابل اعضای مجلس نمایندگان و سناتور ها گزارشی از وضعیت کشور ارایه بدهد. در زیر عکسهایی از برخی روسای جمهوری سابق آمریکا در سخنرانی سالانه می بینید.

نگاهی به شش سخنرانی قبلی باراک اوباما در سخنرانی سالانه.

آقای اوباما در ویدیویی که در کاخ سفید ضبط شده گفت در سخنرانی شامگاه سه شنبه درباره "وضعیت کشور" علاوه بر این که از پیشرفت های قابل توجه صورت گرفته و برنامه هایش در سال جاری سخن خواهد گفت، از کارهایی که در سالیان آتی باید انجام شود نیز خواهد گفت.

این ویدئوی رئیس جمهوری آمریکا درباره سخنرانی امشب اش است:

باراک اوباما در این ویدیو گفت اقداماتی که باید در سالیان آتی انجام شود و او در سخنرانی روز سه شنبه به آنها اشاره خواهد کرد "آمریکایی قوی تر، بهتر، و مرفه تر را برای کودکان آمریکایی تضمین می کند."

او در این ویدیو گفت به مسیری که آمریکا در آن قرار دارد هیچ وقت به اندازه امروز خوشبین نبوده است.

جاش ارنست سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید گفت آمریکا از بدترین رکود اقتصادی از زمان "بحران بزرگ اقتصادی" دهه ۱۹۳۰ عبور کرد و بهبود یافت. اشاره او به بحران مالی عظیم و فراگیری است که نشانه های عمده آن در سال ۲۰۰۷ در آمریکا نمایان شد و جهان را نیز در برگرفت.

بیشتر بخوانید:
اوباما در آستانه آخرین سخنرانی سالانه: در کنگره از خوشبینی به آینده آمریکا خواهم گفت

این عکس باراک اوباما قبل از رفتن به کنگره است.

فرد روبروی اوباما که ریش دارد، "کودی کینان"، سرپرست سخنرانی نویسان رئیس جمهوری آمریکا است.

نگار محمدی، خبرنگار صدای آمریکا که در کنگره است، می گوید که آقای اوباما در حالی برای آخرین سخنرانی سالانه به کنگره می رود که هر دو مجلس نمایندگان و سنا در اختیار اکثریت جمهوریخواهان است.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG