لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۴

وزير دادگسترى آمریکا از ۴۶ دادستان منصوب اوباما خواست استعفا بدهند


جف سشنز، دادستان کل آمریکا
جف سشنز، دادستان کل آمریکا

«جف سشنز» دادستان کل ایالات متحده آمریکا روز جمعه از تمام دادستان های فدرال آمریکا که از سوی باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین، منصوب شده بودند خواست تا استعفا کنند.

بنا به گزارش شبکه خبری فاکس‌نیوز، وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه ۲۱ اسفند ماه خبر داد که جف سشنز، دادستان کل آمریکا از ۴۶ دادستان فدرال منصوب دولت باراک اوباما خواسته تا استعفانامه خود را تحویل دهند.

به گفته وزارت دادگستری، این اقدام در راستای «انتقالی یکپارچه» از کابینه پیشین به کابینه جدید پرزیدنت ترامپ صورت گرفته است.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، تعدادی از دادستان های فدرال کشور، پیش از آغاز دوره انتقالی کابینه جدید سمت خود را ترک کرده بودند، اما هنوز ۴۶ تن از دادستان های منصوب دولت پیشین همچنان در سمت خود باقی مانده اند که جف سشنز از آنها خواسته از این سمت کناره‌گیری کنند.

وظیفه دادستان‌های فدرال در آمریکا این است که دولت مرکزی را در دادگاه‌های حوزه ای و دادگاه‌های استیناف نمایندگی کنند. به همین خاطر، دولت‌های جدید که به همراه رئیس جمهوری منتخب به روی کار می آیند سعی دارند تا افراد مد نظر خود را در این سمت به کار ‌گیرند و اغلب افراد منصوب دولت سابق را کنار می‌گذارند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG