لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۰

اوباما از رسانه ها خواست نامزدهای انتخابات را به چالش بکشند


سخنرانی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مراسم اهدای جوایز روزنامه نگاری تونر - ۹ فروردین ۱۳۹۵
سخنرانی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مراسم اهدای جوایز روزنامه نگاری تونر - ۹ فروردین ۱۳۹۵

رئیس جمهوری آمریکا در مراسم ضیافت شام جوایز روزنامه نگاری آمریکا، بر اهمیت رسانه های آزاد در ایالات متحده تاکید کرد و روزنامه نگاران را به داشتن نگاهی عمیق تر به مسائل ترغیب کرد.

باراک اوباما در سخنانی در این مراسم که دوشنبه شب برگزار شد، اضافه کرد نخستین پرسشی که در گفت و گو با رهبران خارجی با آن روبرو می شود، این است که در آمریکا چه خبر است.

به گفته آقای اوباما، مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در آمریکا باعث تفرقه و غالبا با بی نزاکتی همراه شده است، که موجب آسیب رساندن به دموکراسی و جامعه می شود.

وی افزود، وقتی مسئولان انتخابی و مبارزات انتخاباتی ما کاملا از منطق و حقیقت و تحلیل خالی می شوند، و وقتی مهم نیست آنچه که گفته می شود راست است یا نه، آنگاه برای ما غیرممکن می شود که تصمیم درستی برای نسل های آینده بگیریم.

رئیس جمهوری آمریکا گفت نتیجه این می شود که حرف های بی اساس بدون چالش می ماند و در ادامه تاکید کرد که "آگاهی انتخاب کنندگان بستگی به شما دارد و دموکراسی ما وابسته به نظر و آگاهی انتخاب کنندگان است."

آقای اوباما گفت "بهتر بود اگر که میلیاردها دلاری که در رسانه های آزاد هزینه می شود بیشتر صرف مسئول نگاه داشتن و به چالش کشیدن می شد، بویژه وقتی که سیاستمداران طرح های بیهوده مطرح می کنند یا وعده هایی می دهند که نمی توانند به آن عمل کنند."

رئیس جمهوری ایالات متحده یکی از سخنران های اصلی مراسم جایزه تونر برای روزنامه نگارهای سیاسی بود. این جایزه به افتخار رابین تونر، اولین زن گزارشگر سیاسی آمریکا که برای نیویوک تایمز کار می کرد، نامگذاری شده است.

جایزه امسال تونر به الک مک گیلیس از نشریه پروپابلیکا و به خاطر گزارش های او درباره مسائل مالی کمپین های انتخاباتی، لابی گری و دیگر مسائلی که بر کار حکومت و سیاست تاثیر می گذارد، اهدا شد.

XS
SM
MD
LG