لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۵

اوباما: تا پایان سال پیشرفت چشمگیری علیه داعش در موصل رخ خواهد داد


باراک اوباما این اظهارات را همان روزی ایراد کرد که وزیر دفاع آمریکا (راست) از اعزام ۲۱۷ نیروی جدید به عراق خبر داد
باراک اوباما این اظهارات را همان روزی ایراد کرد که وزیر دفاع آمریکا (راست) از اعزام ۲۱۷ نیروی جدید به عراق خبر داد

رئیس جمهوری ایالات متحده گفت دولت آمریکا تا آخر سال جاری میلادی در نبرد با داعش در سوریه و در عملیات بازپس گیری شهر موصل عراق ار این گروه افراطی به دستاوردهای چشمگیری دست خواهد یافت.

باراک اوباما در مصاحبه با چارلی رز از شبکه خبری سی.بی.اس که دوشنبه شب پخش شد، گفت: "انتظار دارم تا پایان سال شرایطی ایجاد کنیم که موصل آزاد شود. با دیدن عراقی هایی که مایلند مبارزه کنند و سرزمینشان را پس بگیرند، باید از آن ها حمایت بیشتری کنیم."

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه افزود، "خودمان در میدان جنگ نخواهیم بود، بلکه با ارائه آموزش و نیروهای ویژه ای که ازعراقی ها حمایت می کنند، و هنگامی که از طریق کار با نیروهای ائتلاف اطلاعات امنیتی کسب می کنیم، می بینیم که می شود به کار ادامه داد."

آقای اوباما این اظهارات را در همان روزی ایراد کرد که اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در سخنانی از اعزام ۲۱۷ نیروی جدید به عراق خبر داد و گفت تعدادی هلیکوپتر آپاچی نیز برای عملیات نظامی به آن کشور ارسال خواهد شد.

نیروهای جدید آمریکایی قرار است به نیروهای عراقی که در خط مقدم جنگ هستند مشاوره دهند. با این تصمیم، شمار نیروهای آمریکایی در عراق به ۴۰۸۷ نفر می رسد.

XS
SM
MD
LG