لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

باراک اوباما در مقر سیا: راه نابودی داعش، پایان جنگ سوریه است


 اوباما برای شرکت در جلسه ای با اعضای شورای امنیت ملی آمریکا به مقر سازمان سیا در شمال ویرجینیا رفت.
اوباما برای شرکت در جلسه ای با اعضای شورای امنیت ملی آمریکا به مقر سازمان سیا در شمال ویرجینیا رفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده می گوید فشار آمریکا و متحدان آن باعث شده گروه دولت اسلامی موسوم به داعش حالت تدافعی بگیرد، طوریکه این گروه از تابستان گذشته قادر به انجام عملیاتی مانند گذشته در سوریه و عراق نبوده است.

باراک اوباما در مقر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا گفت که داعش بیش از هر زمانی زمینگیر شده و امکان حرکت ندارد.

آقای اوباما که برای شرکت در جلسه ای با اعضای شورای امنیت ملی آمریکا به مقر سازمان سیا در شمال ویرجینیا رفته بود، تاکید کرد استراتژی آمریکا در مبارزه با داعش تغییر نخواهد کرد. به گفته وی، عملکرد نظامیان، اطلاعاتی و تلاش های دیپلماتیک باعث شده که جنگجویان داعش از پول و رهبری محروم باشند.

ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا تاکنون توانسته راههای ارتباطی و مالی گروه داعش را ببندد و عملا باعث کوچک شدن اراضی تحت اشغال این گروه شده است. اوباما می گوید کار بیشتری باید انجام شود تا در نهایت مردم مناطق تحت اشغال احیا شوند.

بیش از ۱۱ هزار حمله هوایی علیه داعش در عراق و سوریه در ماههای اخیر شده که موجب کشته شدن مهره های کلیدی این گروه شده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد که راه حل نهایی برای سوریه تلاشهای دیپلماتیک است. وی گفت داعش از جنگ داخلی سوریه سوءاستفاده می کند و تنها راه واقعی برای نابودی داعش، پایان جنگ سوریه است.

اوباما همچنین گفت ایالات متحده هر کاری لازم باشد برای کمک به گفت و گوهای صلح سوریه در ژنو انجام خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا که قرار است هفته آینده به ریاض سفر کند، همچنین گفت که آینده سوریه باید در دستور کار نشست شش کشور حاشیه خلیج در عربستان باشد.

اوباما و مشاورانش در شورای امنیت ملی آمریکا یکبار در هفته دیدار می کنند اما او هربار در یکی از نهادهای حاضر در این شورا جلساتی را برگزار می کند تا نقش آنها را در شکست داعش مورد توجه قرار دهد.

XS
SM
MD
LG