لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

انفجار در منهتن دست‌کم ٢٩مجروح برجای گذاشت


حساب توئیتر نیویورک دیلی این عکس را از امدادرسانی به مجروحان منتشر کرده است.
حساب توئیتر نیویورک دیلی این عکس را از امدادرسانی به مجروحان منتشر کرده است.

یک انفجار شدید در بخش مرکزی منهتن در نیویورک در شنبه شب بیش از بیست مجروح برجای گذاشت و مقام های امدادی می گویند هیچ یک از مجروحان وضعیت وخیم ندارند.

به گزارش نیویورک تایمز، این انفجار قوی شنبه شب ۲۷ شهریور موجب وحشت در محله چلسی در منطقه منهتن شد و ٢٩ نفر را راهی بیمارستان کرد. براثر شدت انفجار شیشه های آپارتمان ها شکست و چندین خیابان منتهی به محل انفجار بسته شد.

انفجار شنبه شب در منهتن، ساعت ۸:۳۰ دقیقه در خیابان ۲۳ غربی نیویورک روی داد. شاهدان عینی به اداره آتش نشانی نیویورک گفته اند که انفجار در یک سطل آشغال روی داد. برخی کاربران در توئیتر عکس این سطل آشغال را منتشر کرده اند. اما مقام های رسمی هنوز در حال تحقیق هستند.

شاهدان عینی همچنین گفته اند شدت انفجار باعث شد تا شیشه های یک ساختمان پنج طبقه بر روی سر عابران بریزد.

پلیس برای کشف علت یا عوامل انفجار جستجو را شروع کرده و سگ های ویژه را به محل انفجار آورده است.

لوک مک‌کانل یک توریست از کلرادو درباره لحظه انفجار به نیویورک تایمز گفت «من فقط یک صدای مهیب شنیدم. لرزش و موج آن را حس کردم. بعد دودی سفید رنگ بلند شد. آتش نبود، فقط دود بود.»

اداره آتش نشانی نیویورک اعلام کرد حال هیچ یک از مجروحان وخیم نیست.

شهردار: انفجار تروریستی نیست

هنوز درباره عامل یا انگیزه انفجار خبری نیست. بیل دی بلازیو،‌ شهردار نیویورک شنبه شب گفت دلیلی وجود ندارد که انفجار منطقه چلسی نیویورک تروریستی باشد.

وی گفت بررسی ها ادامه دارد اما انفجار مربوط بمبی در خودرو خودرو حمل زباله کارگذاشته شده بود.

صفحه اول روزنامه یکشنبه دیلی نیوز نیویورک

آقای دی بلازیو اشاره ای نکرد که آیا این انفجار به انفجار صبح روز شنبه در نیوجرسی در همسایگی نیویورک ربط دارد یا خیر.

انفجار شنبه شب در منهتن، دومین انفجار مشابه در روز شنبه بود. صبح شنبه انفجار مشابهی در نیوجرسی که در نزدیکی نیویورک قرار دارد، روی داد.

انفجار صبح نیوجرسی

انفجار شنبه شب نیویورک در حالی روی داده که صبح این روز نیز انفجار بمب در خیابانی در "سی‌ساید پارک" ایالت نیوجرسی موجب مسدود شدن خیابان‌های اطراف و لغو مسابقه دو همگانی شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بعد از آن انفجار، دفتر دادستانی منطقه "اوشن" محل وقوع انفجار، در صفحه رسمی فیسبوک خود اعلام کرد این حادثه هیچ مجروحی در پی نداشت و خسارتی هم به بار نیاورد.

رسانه‌های محلی نیوجرسی با بیان این که بمب در داخل یک سطل زباله گذاشته شده بود، به نقل از سخنگوی دادستان محلی گفتند که یک وسیله انفجاری دیگر نیز در کنار محل حادثه کشف شده است.

با این حال مشخص نیست که آیا بمب دوم منفجر شده یا ماموران امنیتی آن را خنثی کرده‌اند. این منطقه در ۱۳۰ کیلومتری شهر نیوجرسی و در کنار اقیانوس واقع شده است.

شبکه خبری ان بی سی هم در گزارشی در همین زمینه نوشت که حدود ۵ هزار نفر قرار بود از ساعت ۹ صبح در مسابقه مارتن پنج کیلومتری امروز در "سی‌ساید پارک" برای اهداف خیرخواهانه به رقابت بپردازند.

XS
SM
MD
LG