لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۲

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در وان ترکیه؛ "۸ ایرانی" درمیان ۴۸ مجروح


مأموران آتشنشانی در حال خاموش کردن آتش ناشی از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده، شهر وان
مأموران آتشنشانی در حال خاموش کردن آتش ناشی از انفجار خودروی بمب‌گذاری شده، شهر وان

پلیس ترکیه گفت انفجار یک خودروی حامل بمب در روز دوشنبه، ۲۲ شهریور ماه، در شهر وان واقع در جنوب شرقی ترکیه دستکم ۴۸ مجروح بر جای گذاشت.

خبرگزاری ایسنا در ایران به نقل از "یک منبع آگاه" گفته است در میان مجروح شدگان چند ایرانی نیز حضور داشتند. خبرگزاری فارس تعداد ایرانیان زخمی را ۸ نفر ذکر کرده و نوشته است که که حال یک نفر از آنها بحرانی است و در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد.

انفجار خودرو در فضای بین دفاتر حزب حاکم عدالت و توسعه و دفتر فرمانداری شهر وان رخ داد. به گفته فرماندار شهر وان، انفجار خودروی بمب‌گذاری شده که در نزدیکی این دفاتر پارک شده بود منجر به مجروح شدن ده ها نفر شد.

نقشه شهر وان، ترکیه
نقشه شهر وان، ترکیه

هنوز شخص یا گروهی مسؤولیت این بمب‌گذاری را به عهده نگرفته است. با این حال نیروهای امنیتی ترکیه حزب کارگران کردستان، پ ک ک، را مسؤول انفجار روز دوشنبه می دانند.

انفجار روز دوشنبه یک روز پس از برکناری ۲۸ شهردار مناطق کردنشین در جنوب شرقی ترکیه رخ داد. دولت ترکیه این افراد را به خاطر ارتباط احتمالی شان با گروه غیرقانونی حزب کارگران کردستان برکنار کرده است. رجب طیب اردوغان روز دوشنبه گفت این مقام ها باید زودتر از این برکنار می شدند.

XS
SM
MD
LG