لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۶

تک تیراندازی که جان ۱۲ گروگان داعش را در آستانه اعدام نجات داد


عکس تزئینی
عکس تزئینی

یک تک تیرانداز با شلیک یک گلوله از فاصله ای کم موفق به کشتن یک جلاد و سه عضو دیگر داعش شد.

به گزارش نیویورک پست، یک ماه پیش و درست چند ثانیه پیش از آن که اعضای گروه داعش و جلاد آنها در سوریه ۱۲ گروگان را زنده زنده به آتش بکشند، یک تک تیرانداز نیروهای ویژه بریتانیا که در فاصله یک و نیم کیلومتری پنهان شده بود، توانست با یک گلوله آنها را بکشد.

بنا به گزارشی که روز یکشنبه در "دیلی استار" بریتانیا منتشر شده، تک تیرانداز نیروهای هوایی ویژه بریتانیا موفق شد گروهی از پیکارجویان داعش را، که آماده فیلمبرداری از آتش زدن گروگان ها بودند، با شلیک گلوله ۵۰ کالیبری به مخزن سوخت سوار بر پشت جلاد به آتش بکشد. در نتیجه انفجار مخزن، جلاد و سه همراه او کشته شدند.

به نوشته نیویورک پست، این ۱۲ گروگان شامل ۸ مرد و ۴ زن پس از کشته شدن اعضای داعش توسط نیروهای ویژه آمریکا و بریتانیا نجات داده شدند.

به گفته منابعی که نام تیرانداز و جلاد را فاش نکرده اند، جلاد داعش که گویی از زنده زنده سوزاندن گروگان ها لذت می برده، ماه ها بود که در فهرست سیاه آمریکا، فهرستی از کسانی که باید کشته شوند، قرار داشت.

این گروه از اعضای داعش به مناطق تحت کنترل داعش در سوریه سفر می کردند و غیرنظامیان را به اتهام جاسوسی به آتش می کشیدند.

گفته می شود این جلاد داعش که در این حمله کشته شده است، به اندازه ای منفور و ترسناک بوده که قربانیانش از او التماس می کردند تا به جای آتش به ضرب گلوله کشته شوند.

XS
SM
MD
LG