لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۵

ایالات متحده دور جدید مزایده بی‌سیم نسل پنجم را آغاز می‌کند


آرشیو
آرشیو

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده، روز جمعه اعلام کرد که مزایده جدیدترین باند میانی خود برای تقویت نسل پنجم خدمات بی‌سیم موسوم به 5G، را باز کرده است.

به گزارش رویترز، در دور جدید حدود ۸هزار مجوز در باند میانی با طیف ۲.۵ گیگاهرتز در بخش‌های روستایی و دورافتاده ایالات متحده به مزایده گذاشته خواهد شد.

جسیکا روزن‌وورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال، روز جمعه گفت: «همه ما می‌دانیم که شکاف‌هایی در پوشش ۵جی، به ویژه در مناطق روستایی آمریکا وجود دارد، و این مزایده فرصتی بی‌نظیر برای پوشش دادن آنها است.»

کنگره آمریکا سال گذشته ۴۲.۵ میلیارد دلار برای کمک‌های مالی وزارت بازرگانی به منظور گسترش استقرار باندپهن فیزیکی در مکان‌هایی مثل مناطق روستایی که دسترسی به خدمات بی‌سیم پر سرعت ندارند را تصویب کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در سال‌های اخیر برای کمک به رسیدگی به تقاضای فزاینده برای اتصال بی‌سیم و با افزایش شدید تعداد دستگاه‌هایی که به اینترنت متصل هستند، طیف باند میانی را به مزایده گذاشت.

در ماه ژانویه، شرکت «ای‌تی‌اند‌تی» در مزایده طیف باند میانی ۳.۴۵ گیگاهرتز، با ۹.۱ میلیارد دلار برنده شد، در حالیکه دو شرکت «موبایل» و «دیش» به ترتیب با ۲.۹ میلیارد دلار و ۷.۳میلیارد دلار پیشنهاد، از گردونه رقابت خارج شدند.

XS
SM
MD
LG