لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۱

یک افسر نیروی دریایی آمریکا به جاسوسی متهم شد


افسر فرمانده ادوارد لین در تایوان متولد شده، در ۱۴ سالگی به آمریکا رفته و در سال ۲۰۰۸ شهروند این کشور شده است.
افسر فرمانده ادوارد لین در تایوان متولد شده، در ۱۴ سالگی به آمریکا رفته و در سال ۲۰۰۸ شهروند این کشور شده است.

یک عضو نیروی دریایی ارتش آمریکا به رساندن اسرار دولتی مربوط به امنیت ملی آمریکا به کشور دیگر متهم شده است.

مدارک نیروی دریایی آمریکا که جزئیات موارد اتهامی جاسوسی را تدوین کرده، هویت متهم را کاملا مخفی نگاه داشته است.

رویترز و موسسه نیروی دریایی آمریکا شخص مظنون را افسر فرمانده ادوارد لین معرفی کرده اند.

شبکه خبری ان.بی.سی آمریکا به نقل از وبسایت رسمی نیروی دریایی این کشور می گوید، لین در تایوان متولد شده، در ۱۴ سالگی به آمریکا رفته و در سال ۲۰۰۸ شهروند این کشور شده است.

فرد مظنون به جاسوسی و انتقال "اطلاعات محرمانه مرتبط با دفاع و امنیت ملی آمریکا را به نماینده ای از یک کشور خارجی" متهم است.

اسناد نیروی دریایی ارتش آمریکا آورده است که این اطلاعات "با انگیزه یا این هدف که قرار است برای ارتقاء یک کشور خارجی مورد استفاده قرار گیرد" منتقل شده است.

این اطلاعات در طبقه بندی "محرمانه" قرار داشت که در واقع یک پله پایین تر از اطلاعات "بسیار محرمانه" تلقی می شود.

افشای اطلاعات "با علم به این که می تواند برای صدمه به آمریکا یا ارتقاء یک کشور خارجی" مورد استفاده قرار گیرد، از موارد دیگر اتهامی مظنون پرونده است. در این اسناد نام هیچ کشور خارجی ذکر نمی شود.

او همچنین به خودداری از اعلام مکان هایی که در سفرهای خارجی خود رفته بود و همچنین اعلام نکردن استخدام یک روسپی و رابطه خارج از ازدواج، متهم است.

ان.بی.سی می گوید لین روز جمعه در مقابل مقامات نظامی جلسه پرسش و پاسخ داشت و سپس به بازداشتگاه موقت ارتش در چساپیک درایالت ویرجینیا منتقل شد. مقامات گفته اند که او از پاییز گذشته و پس از بازداشت در همین بازداشتگاه نگه داشته می شود.

او در بیانیه ای که پس از احراز شهروندی آمریکا نوشته می گوید: "من همواره رویای آمریکایی شدن داشتم. من با این باور بزرگ شدم که تمام راه ها در آمریکا به دیزنی لند ختم می شود."

XS
SM
MD
LG