لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۲

در آستانه دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی؛ آمریکا رزم‌ناو موشک انداز به آب‌های ژاپن فرستاد


عکس آرشیوی از ناوشکن موشک انداز مدرن «یو اس اس میلیوس» ارتش آمریکا
عکس آرشیوی از ناوشکن موشک انداز مدرن «یو اس اس میلیوس» ارتش آمریکا

ناوشکن موشک انداز مدرن «یو اس اس میلیوس» آمریکا روز سه‌شنبه وارد آب‌های ژاپن شد.

به گزارش فاکس نیوز، این اقدام پیشاپیش دیدار برنامه ریزی شده پرزیدنت ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سنگاپور صورت گرفته است.

به گزارش رویترز، واشنگتن با اعزام ناوشکن موشک انداز به پیونگ یانگ هشدار می دهد که اگر دیدار صورت نگیرد یا به هرحال موجب پاک شدن شبه جزیره کره از جنگ افزارهای هسته ای نشود، آمریکا از قدرت نظامی به عنوان ابزار فشار استفاده خواهد کرد.

نیروی دریائی آمریکا در این باره اعلام کرد، «این رزمناو پشتیبان امنیت و ثبات در منطقه اقیانوس های هند و آرام است، و قابلیت های دفاع موشکی در برابر سکوهای پرتاب موشک بالیستیک را افزایش می دهد.»

ناوشکن میلیوس، که از پیشرفته ترین رزمناوهای آمریکاست، قادر است کلاهک های پرتاب شده را در فضا منهدم کند و از جنگ افزارهای خط مقدم جبهه علیه موشک‌های کره شمالی است.

ورود میلیوس به آب‌های ژاپن همزمان شده است با ابراز تردید درباره دیدار رهبران آمریکا و کره شمالی. کره شمالی در واکنش به رزمایش آمریکا و کره جنوبی در آب‌های شبه جزیره، در مورد دیدار از پیش برنامه ریزی شده سران در سنگاپور هشدار داده است.

کره شمالی می گوید چنانچه واشنگتن بخواهد بر خلع سلاح هسته ای یکجانبه پیونگ یانگ تاکید کند، علاقه‌ای به چنان دیداری نخواهند داشت.

پرزیدنت ترامپ در واکنش به تهدید کره شمالی گفته است که اگر پیونگ یانگ با پاک شدن شبه جزیره کره از سلاح هسته ای موافقت نکند، این به منزله پایان حکومت خاندان کیم خواهد بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG