لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۱

پرزیدنت ترامپ با رئیس جمهوری کره جنوبی در کاخ سفید دیدار و گفتگو کرد


دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه با «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی در کاخ سفید دیدار و گفتگو کرد.

سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به آمریکا در شرایطی صورت گرفته که شک و تردیدها در مورد دیدار رئیس جمهوری آمریکا و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی افزایش یافته است و برخی احتمال داده اند چنین دیداری آنطور که از قبل برنامه ریزی شده، ممکن است انجام نگیرد.

بر اساس برخی گزارش ها، رهبر کره شمالی تهدید کرده بود که دیدار ۱۲ ژوئن در سنگاپور را لغو کند. از کاخ سفید نیز گزارش شده بود که رئیس جمهوری آمریکا از مشاوران خود پرسیده است آیا به سنگاپور سفر کند یا خیر.

«مون جائه این» با این هدف به آمریکا سفر کرده است که به دونالد ترامپ اطمینان دهد گفتگوی ماه آینده او با رهبر کره شمالی می تواند به یک رویداد خوب تاریخی در شبه جزیره کره شمالی منجر شود.

کره شمالی دارای یک برنامه بزرگ تسلیحات هسته ای است که همسایگانش، از جمله ژاپن و کره جنوبی، در مورد آن احساس خطر می کنند.

آمریکا می گوید هرگونه مذاکره با کره شمالی باید به برچیده شدن برنامه هسته ای پیونگ یانگ منجر شود، به طوری که نتواند دوباره آن را آغاز کند.

پیشتر مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که دولت پرزیدنت ترامپ، به گفته او، مانند دولت های قبل «بازیچه» پیونگ یانگ نخواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG