لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۷

نیروی دریایی آمریکا: پیکر هر ده ملوان ناپدید شده آمریکایی پیدا شد


بقایای همه ملوانان ناپدید شده ناوشکن یو اس اس جان اس مک کین پیدا شد
بقایای همه ملوانان ناپدید شده ناوشکن یو اس اس جان اس مک کین پیدا شد

نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد پیکر همه ملوانان گمشده در تصادف اخیر یک ناوشکن ناوگان هفتم ایالات متحده با یک نفتکش لیبریایی در آب های سنگاپور پیدا شد.

بعد از برخورد ناو یو اس اس مک کین با یک کشتی تجاری، گزارش شده بود که امدادگران نیروی دریایی آمریکا در شرق سنگاپور در نزدیکی تنگه مالاکا در حال جستجو برای ۱۰ ملوان آمریکایی مفقود شده هستند.

ناو‌شکن نیروی دریایی آمریکا، حدود ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه بامداد دوشنبه ۳۰ مرداد به وقت محلی با کشتی تجاری آلنیک ام سی که با پرچم لیبریا در حرکت بود برخورد کرد و آسیب دید.

بنا به بیانیه ناوگان هفتم ایالات متحده، ناوشکن مک کین در این حادثه صدمه دید ولی توانست خود را به بندر برساند. این تصادف موجب شد که آب، بخشهایی از خوابگاهها و اتاقهای مخابرات ناوشکن آمریکایی را فرا بگیرد و ۵ ناوی را نیز مجروح کند.

نیروی دریایی آمریکا در پاسخ به این سانحه، دستور توقف فوری در عملیات تمامی ناوگان آمریکا را صادر و دو روز پس از وقوع حادثه «ژوزف آکوین» فرمانده ناوگان هفتم ایالات متحده را خلع کرد.

دریاسالار «اسکات سوئیفت» فرمانده حوزه اقیانوس آرام نیروی دریایی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد دریابان ژوزف آکوین صلاحیت فرماندهی ناوگان هفتم نیروی دریایی ایالات متحده را از دست داده است.

در چند ماه اخیر چهار حادثه برای ناوهای آمریکایی روی داد که دو مورد آن تحت فرماندهی ناوگان هفتم نیروی دریایی بود. دریابان آکوین قرار بود در ماه ژانویه بازنشسته بشود اما تصادف های مرگبار «یو اس اس مک کین» و «یو اس اس فیتزجرالد» پایان فرماندهی ژوزف آکوین در نیروی دریایی آمریکا را جلو انداخت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG