لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۳

ناپدید شدن ۱۰ ملوان ناو آمریکایی بعد از برخورد با یک نفتکش در سنگاپور


The U.S. Navy guided-missile destroyer USS John S. McCain is seen after a collision, in Singapore waters August 21, 2017.
The U.S. Navy guided-missile destroyer USS John S. McCain is seen after a collision, in Singapore waters August 21, 2017.

ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد ناوشکن جان اس مک کین بامداد دوشنبه 30 مرداد بوقت محلی در آبهای تنگه مالاکا در شرق سنگاپور با یک کشتی نفتکش که با پرچم لیبریا در حرکت بوده برخورد کرده است.

بنا به اطلاعیه ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا در این تصادف به ناوشکن جان اس مک کین خسارات جدی وارد شده است. با اینحال ناوشکن آمریکایی قادر بوده بدون کمک قایق های یدک کش خود را به یک پایگاه چانگی متعلق به نیروی دریایی سنگاپور برساند.

به گزارش نیروی دریایی آمریکا 10 ملوان جان اس مک کین در پی حادثه ناپدید شده و پنج تن از خدمه ناوشکن آمریکایی زخمی شده اند.

هلیکوپترهای نیروی دریایی سنگاپور چهار تن از خدمه جان اس مک کین را که در برخورد با نفتکش آلنیک ام سی صدمه دیدند به بیمارستان منتقل کردند. هیچیک از آسیب دیدگان را خطر مرگ تهدید نمی کند.

جستجو برای یافتن ملوانان ناپدید شده جان اس مک کین به کمک قایق ها و هلیکوپترهای نیروی دریایی و گارد ساحلی سنگاپور ادامه دارد.

خدمه ناوشکن جان اس مک کین که مقرش در بندر یوکاسای ژاپن است را 47 افسر ارشد و جزء، و 291 ملوان تشکیل می دهد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک پیام تویتری با ملوانان ناوشکن جان اس مک کین ابراز همدردی کرده است.

جان اس مک کین دومین کشتی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکاست که در دو ماه گذشته دچار حادثه می شود. در برخورد اخیر ناو یو اس اس فیتزجرالد با یک کشتی بارکش تجاری در آب های ژاپن هفت ملوان آمریکایی جان خود را از دست دادند و صدمه جدی به ناو آمریکایی وارد شد.

XS
SM
MD
LG