لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۰

توقف عملیات جستجو؛ اجساد ملوانان ناپدیدشده ناوشکن آمریکایی پیدا شد


یک مقام نظامی آمریکا اعلام کرد عملیات جستجو برای یافتن ملوانان ناپدید شده در جریان حادثه برخورد ناوشکن یو اس اس فیتزجرالد با یک کشتی باربری، در پی پیدا شدن اجساد شماری از ملوانان متوقف شد.

دریاسالار ژوزف اوکوین، فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا روز یکشنبه ۲۸ خرداد گفت که اجساد شماری از ملوانانی که در حادثه برخورد ناوشکن با کشتی باری فیلیپینی ناپدید شده بودند در بخش هایی از ناوشکن که به شدت آسیب دیده و مملو از آب شده بود، پیدا شد.

او گفت: «ما به عملیات جستجو و نجات پایان دادیم. بعضی از آنها را پیدا کردیم، اما فعلا به خاطر حفظ احترام خانواده هایشان نمی‌خواهم در اینجا وارد جزئیات درباره تعداد اجساد بشوم.»

نیروی دریایی آمریکا روز شنبه پیشتر اعلام کرده بود در برخورد ناوشکن یو اس اس فیتزجرالد با کشتی باربری غول پیکر فیلیپینی در آب‌های سواحل ژاپن، هفت ملوان ناپدید شدند. حادثه به گفته دریاسالار اوکوین هنگامی رخ داد که اکثر خدمه ناوشکن در خواب بودند.

او توضیح داد: «حادثه ساعت دو و بیست دقیقه صبح رخ داد. ما گروه‌های نگهبانی داریم که تمام شب بیدار هستند اما حادثه وقتی رخ داد که بخش عمده خدمه در خواب بودند.»

بیشترین آسیب به بخش‌هایی از بدنه ناوشکن وارد شد که خوابگاه‌های بیش از یکصد تن از خدمه یو اس اس فیتزجرالد در آنجا قرار داشت.

با وجود گستردگی و شدت خسارات ناشی از برخورد دو کشتی، یو اس اس فیتزجرالد توانست خود را به سواحل ژاپن برساند و در بندر یوکوسوکا پهلو بگیرد. در سانحه روز شنبه سه خدمه ناوشکن یو اس اس فیتزجرالد، از جمله فرمانده کشتی جنگی آمریکایی زخمی شدند.

به گفته دریاسالار اوکوین بخش عمده خسارات وارد شده به یو اس اس فیتزجرالد قابل مشاهده نیست، اما قابل ترمیم است. فقط دامنه خسارات به قدری است که ترمیم آن به احتمال زیاد مدتی به طول خواهد انجامید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG