لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۷

مراسم جایزه موسیقی «گرمی» بعد از ۱۴ سال به نیویورک باز می‌گردد


ریانا در آخرین گرمی که در لس آنجلس برگزار شد.
ریانا در آخرین گرمی که در لس آنجلس برگزار شد.

آکادمی علوم و هنرهای رکورد اعلام کرد سال آینده جایزه موسیقی «گرمی» در نیویورک برگزار می شود و این شهر پس از ۱۴ سال میزبان مراسم اهدای جوایز خواهد بود.

روز سه شنبه ۱۹ اردیبهشت، این آکادمی با انتشار بیانیه ای رسمی این خبر را تأیید کرد و بلافاصله آنونس تبلیغاتی شصتمین دوره این مراسم به کارگردانی «اسپایک لی» در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

این آنونس کوتاه که «داستان های نیویورک» نام دارد، ضمن استفاده از جملات کوتاه هنرمندان مشهور نیویورک، صحنه های زیبایی از این کلان شهر را به تصویر می کشد.

مراسم اهدای جوایز گرمی تا سال ۱۹۹۹ به صورت چرخشی در شهرهای لس آنجلس و نیویورک برگزار می شد، ولی اختلاف آکادمی علوم و هنرهای رکورد با «رودی جولیانی» شهردار وقت نیویورک این روند را تغییر داد.

نیویورک آخرین بار در سال ۲۰۰۳ میزبان گرمی بود و پس از آن آکادمی علوم و هنرهای رکورد ترجیح داد مراسم را در «استیپل سنتر» لس آنجلس برگزار کند.

بر اساس برنامه اعلام شده، سال آینده «مدیسن گاردن» در نیویورک میزبان شصتمین دوره مراسم اهدای جوایز گرمی خواهد بود.

«بیل دو بلاسیو» شهردار نیویورک از زمان تصدی این مقام، بارها با دست اندرکاران آکادمی جلسه داشت و برای جلب رضایت آنها بسیار تلاش کرد.

او با ابراز خرسندی از بازگشت دوباره گرمی به نیویورک، از همکاری بیشتر با آکادمی علوم و هنرهای ضبط آمریکا و صنعت موسیقی این کشور خبر داد.

مراسم اهدای جوایز گرمی که معتبرترین رویداد موسیقی این صنعت است، از طریق شبکه سی بی اس در آمریکا و سایر شبکه های تلویزیونی در کشورهای مختلف پخش می شود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG