لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۲

طرح دیوار ترامپ جدی می شود؛ طرح جمهوریخواهان برای دیوار بین مرز آمریکا و مکزیک


بخشی از مرز میان آمریکا و مکزیک
بخشی از مرز میان آمریکا و مکزیک

جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا امیدوارند تا طرحی جدید را به عنوان جایگزین پروژه ساخت دیوار بین مرز مکزیک و آمریکا به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا، پیشنهاد دهند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، در اولین تست رئیس جمهوری منتخب از سوی قانونگذاران آمریکا در رابطه با طرح ساخت دیوار در مرز بین مکزیک و آمریکا، آنها خواستار ملاقات با مشاوران آقای ترامپ شدند تا طرحی جایگزین به آقای ترامپ پیشنهاد کنند که هزینه کمتری خواهد داشت.

به گفته منابع نزدیک به جمهوریخواهان مجلس نمایندگان، طرح پیشنهادی از سوی قانونگذاران جمهوریخواه شامل ساخت حصارهای بیشتر و افزایش تعداد مأموران فدرال در مرز مکزیک و آمریکا است.

در جزئیات طرح پیشنهادی از سوی مجلس نمایندگان اشاره شده است به ساخت حصارهای دولایه ای در بخش هایی از مرز ۳۲۰۰ کیلومتری مرز میان آمریکا و مکزیک. این طرح جایگزین طرح نخست آقای ترامپ مبنی بر ساخت دیواری با آجر و ملات است.

خبرگزاری رویترز می گوید جمهوریخواهان مجلس سنا که طرح جایگزین را پیشنهاد داده اند، پس از تشکیل تیم انتقال قدرت آقای ترامپ با او درباره این طرح ملاقات خواهند کرد.

یک منبع نزدیک به جمهوریخواهان مجلس نمایندگان و یک مقام وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته اند که ساخت دیوار بین مرزی واقعگرایانه نخواهد بود چراکه چنین دیواری می تواند دید و کنترل نیروهای مرزی آمریکا را محدود کند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG