لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۶

انتقاد از کاخ سفید بابت منع ورود نمایندگان برخی رسانه‌ها در جلسه سخنگو


خروج نمایندگان رسانه های خبری پس از پایان جلسه پرسش و پاسخ شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید - ۶ اسفند ۱۳۹۵
خروج نمایندگان رسانه های خبری پس از پایان جلسه پرسش و پاسخ شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید - ۶ اسفند ۱۳۹۵

به دنبال جلوگیری از حضور نمایندگان چند رسانه آمریکایی در نشست غیررسمی شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید در روز جمعه، کاخ سفید با انتقادات تندی روبرو شده است.

چند رسانه خبری، از جمله شبکه سی ان ان و روزنامه نیویورک تایمز که مواضع انتقادی در برابر رئیس جمهوری آمریکا دارند، از شرکت در جلسه گفت‌وگوی دیروز منع شدند.

این جلسه سخنگوی کاخ سفید بدون حضور دوربین رسانه‌ها (Gaggle)، جدای نشست خبری رسمی و معمول روزانه – که بطور مستقیم از رسانه‌ها پخش می‌شود – برگزار می‌گردد.

این در حالی است که برخی رسانه‌های دیگر، مانند برِیت‌بارت و واشنگتن تایمز که حامی سیاست‌های پرزیدنت دونالد ترامپ هستند، اجازه حضور در این جلسه را داشتند.

دیگر رسانه‌های عمده آمریکایی، از جمله شبکه‌های تلویزیونی ان بی سی، ای بی سی، سی بی اس و فاکس نیوز نیز در نشست پرسش و پاسخ آقای اسپایسر حضور داشتند.

با این حال، برخی نمایندگان رسانه‌های دیگر، مانند خبرگزاری آسوشیتدپرس، به نشانه همبستگی با همکاران خود در سی ان ان و نیویورک تایمز، از شرکت در جلسه خودداری کردند.

«انجمن خبرنگاران کاخ سفید»، گروهی متشکل از خبرنگارانی که اخبار ریاست جمهوری را پوشش می‌دهند، به شدت از این تصمیم انتقاد کرد و گفت بعدا در این زمینه گفت‌وگو خواهد شد.

جف میسون خبرنگار رویترز که ریاست این انجمن را بر عهده دارد، گفت که هیدت مدیره انجمن خبرنگاران کاخ سفید، «قویا» به نحوه مدیریت جلسه روز جمعه سخنگو اعتراض دارد.

معاون سخنگوی کاخ سفید در واکنش گفته است که سازماندهی و مدیریت جلسه روز گذشته، بر اساس موازین و استانداردهای تعریف شده کاخ سفید صورت گرفته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG