لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۳

انتقاد دوباره ترامپ از رسانه ها در جمع محافظه کاران: من دشمن رسانه ها نیستم


آقای ترامپ در جمع محافظه کاران جمهوریخواه روز جمعه سخنرانی کرد.
آقای ترامپ در جمع محافظه کاران جمهوریخواه روز جمعه سخنرانی کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در جمع محافظه کاران آمریکایی، از نظر خود در انتقاد از برخی رسانه های به گفته او «غیرصادق» دفاع کرد و همچنین گفت او دشمن رسانه ها نیست.

دونالد ترامپ روز جمعه ۶ اسفند در گردهمایی محافظه کاران در گی‌لرد مریلند حاضر شد و در سخنانی به انتقاد از رسانه ها پرداخت.

آقای ترامپ در آغاز سخنانش از حضار خواست بنشینند و به کنایه از رسانه ها گفت رسانه های غیرصادق به مردم نمی گویند که شما دقایقی من را تشویق کردید.

وی افزود: خیلی از رسانه ها هرگز ما رو جدی نگرفتند اما شما ثابت کردید که نباید مردم را دست کم گرفت.

آقای ترامپ با اشاره به سخنان هفته پیش خود، گفت از قول من نوشتند که گفته ام مطبوعات دشمن هستند. من گفته بودم خبر دروغ دشمن ماست. اما حرف من را تحریف کردند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: من دشمن رسانه ها نیستم. من از رسانه های غیر صادق می خواهم که منابع شان را فاش کنند. ما شبکه های زیادی داریم که علیه ما نظرسنجی منتشر می کنند. مثل شبکه خبری کلینتون.

او از سی ان ان به عنوان شبکه کلینتون یاد کرد.

در روزهای اخیر آقای ترامپ در توئیتر خود، از چند شبکه آمریکایی از جمله سی ان ان به عنوان «دشمن» نام برده بود.

ترامپ افزود: وقتی به رسانه ها برای اخبار کاذب شکایت می کنیم، می گویند این حق آزادی بیان در آمریکاست. نه. رسانه ها نباید بدون منبع خبر منتشر کنند.

آقای ترامپ همچنین درباره شعار انتخاباتی خود گفت: اعتقاد بنیادی جنبش ما این است که شهروندان ما مقدم بر بقیه هستند.

این سخنان او با شعار آمریکا از سوی جمهوریخواهان حاضر روبرو شد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر در روز جمعه در توئیتی پلیس فدرال آمریکا را متهم کرده بود که «در توقف درز اطلاعات امنیت ملی کاملا عاجز است و اف بی آی حتی از شناسایی آنها در میان کارکنان خود نیز ناتوان است.

رئیس جمهوری آمریکا این توئیت را به دنبال انتشار اخباری منتشر کرد که در آنها گفته شده رینس پریبوس رئیس دفتر رئیس جمهوری از یک مقام ارشد اف بی ای خواسته است گزارش‌های اخیر رسانه‌ها درباره تماس مشاوران ترامپ با عوامل اطلاعاتی روسیه در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا را تکذیب کند.

تغییر در سیاست خارجی

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود به سیاست خارجی دولت اوباما انتقاد کرد و گفت ما سالها برای دیگران جنگیدیم و از آنها دفاع کردیم اما از مردم خود مان غافل بودیم. من می خواهم امنیت کشور خودم را بالا ببرم.

وی افزود: با هزینه ای که در خاورمیانه ما انجام دادیم، می توانستیم آمریکا را سه باره بسازیم.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: به سیاست خارجی مان نگاه کنید. آیا ما در هیچ جنگی در این سالها پیروز شده ایم؟ من دنبال سیاست موفق خارجی آمریکا هستم.

آقای ترامپ با تاکید بر اینکه به تامین امنیت آمریکا متعهد است، گفت به زودی اقدامات جدیدی در این زمینه انجام خواهد داد.

رئیس جمهوری آمریکا به فرمان مهاجرتی خود و موضوع ساخت دیوار در مرز مشترک با مکزیک نیز اشاره کرد و گفت، این دیوار حتما و به زودی ساخته خواهد شد.

او درباره برخورد با مهاجران غیرقانونی گفت در این فرمان با تبهکاران و افراد خلافکار برخورد می‌شود، افراد «بدی» که امنیت کشور و مردم ما را به خطر می اندازند.

پرزیدنت ارمپ همچنین وعده داد که از ورود «تروریست‌های افراطی اسلامی» به داخل ایالات متحده جلوگیری خواهد کرد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG