لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۰۹

امروز، همان روز موعود فیلم "بازگشت به آینده" است


بشر امروزی هنوز آنطور که سه دهه پیش در فیلم محبوب "بازگشت به آینده" پیش بینی شده بود اتومبیل پرنده سوار نمی شود ولی این چیزی از اهمیت فیلم نزد سینمادوستان آمریکایی نکاسته و آنان به مناسبت فرارسیدن ۲۱ اکتبر، که روز موعود سفر به آینده در این فیلم علمی-تخیلی بود، این روز نمادین را جشن گرفته اند.

امروز ۲۱ اکتبر ۲۰۱۵ برابر با همان تاریخی است که دکتر "امت براون" برای سفر مارتی به آینده تنظیم کرد. همان روزی که حدود سه دهه پیش قهرمان فیلم "بازگشت به آینده" توانست به آن سفر کند و زندگی آیندگان که مصادف است با زندگی امروز را، به تصویر بکشد.

اما زندگی امروز از بعضی جهات با آنچه که در فیلم تخیل شده بود شباهت دارد و ما شاهد برخی پیشرفت‌هایی هستیم که در فیلم "رابرت زمه کیس" پیش‌بینی شده بود. مثل پهپاد، ارتباط تصویری، یا حتی "هاور بورد"؛ هرچند هنوز مثل آنچه که در فیلم بود تکمیل نشده است.

شهر رستون در ایالت ویرجینیا در حومه واشنگتن برای چند روز نام خود را به "هیل ولی" تغییر داده تا ادای دین کند به شهری که محل وقوع داستان در فیلم است.

سینمای شهر رستون در ایالت ویرجینیا تریلوژی "بازگشت به آینده" را به نمایش گذاشته است. 21 اکتبر 2015
سینمای شهر رستون در ایالت ویرجینیا تریلوژی "بازگشت به آینده" را به نمایش گذاشته است. 21 اکتبر 2015

در مرکز لینکلن نیویورک عوامل فیلم هنگام پخش سه گانه فیلم در سینما حاضر شدند. بازگشت به آینده، امروز در بیش از ۱۷۰۰ سالن سینما در سرتاسر آمریکا بر اکران رفته و مراسمی در لوکیشن های مختلف فیلمبرداری آن برگزار می شود.

مایکل جی-فاکس هنرپیشه مارتی مک‌فلای در فیلم، که به بیماری پارکینسون مبتلا است از مناسبت های امروز به عنوان فرصتی برای تاکید بر انجام تحقیقات بیشتر بر این بیماری استفاده کرده است.

قسمت اول سه گانه "بازگشت به آینده" در سال ۱۹۸۵ ساخته شد و سفر مارتی مک‌فلای قهرمان داستان به گذشته را تصویر کرد.

در قسمت دوم فیلم قهرمان داستان تصمیم گرفت به آینده سفر کند.

قسمت سوم این سه گانه در سال ۱۹۹۰ میلادی به نمایش عمومی درآمد و این که قسمت چهارمی هم در کار باشد هنوز مشخص نیست.

XS
SM
MD
LG