لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۶

راه پیمایی تفنگدار سابق دریایی آمریکا برای آزادی آمریکائیان در ایران


پایان راهپیمایی تفنگدار پیشین آمریکا در حمایت از آمریکائیان زندانی در ایران
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

یک تفنگدار پیشین نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا به راه پیمایی ۴۸۰ کیلومتری خود که به منظور درخواست تلاش برای آزادی آمریکائیان ایرانی تباری زندانی در ایران به آن دست زده بود، با رسیدن به واشنگتن پایان داد.

تری شارپ، سرباز سابق جنگ ویتنام ، که از خانه اش در ایالت کارولینای شمالی به راه افتاده بود، صبح شنبه ۲۰ ژوئن وارد واشنگتن شد. او از اعضای کنگره آمریکا خواسته است برای فراهم آوردن امکان آزادی آمریکائیانی که در ایران در زندان بسر می برند اقدام کنند.

آقای شارپ راه پیمایی را در اوّل ماه ژوئن آغاز کرد و در مسیر طولانی خود از کمک صدها نفر بهره مند شد که نه تنها غذا و محلی برای اقامت در اختیار او قرار دادند بلکه در بخشهایی از راه پیمایی نیز به وی پیوستند.

او در پارک آرلینگتون در شهرک رازلین در حومه واشنگتن - محل پایان راه پیمایی آقای شارپ - درباره انگیزه راهپیمایی طولانی اش به خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «من به این راه پیمایی دست زدم بخاطر یک تفنگدار دیگر، امیر حکمتی، که در ایران است... بخاطر کشیش مسیحی، سعید عابدینی... بخاطر جیسون رضائیان، روزنامه نگار... بخاطر لوینسون، مأمور اف بی آی... کری و اوباما بایستی آزادی آنها را تأمین کنند ، قبل از آنکه راجع به هر چیزی با ایرانیها گفت و گو کنند.»

تفنگدار پیشین نیروی دریایی آمریکا در پاسخ به این پرسش که به نظر او، واکنش جمهوری اسلامی ایران نسبت به چنین اقدامی چه خواهد بود، گفت: «اطّلاعی ندارم ولی به هر حال، یک کسی باید کاری می کرد... و من این کار را انجام دادم... و توجه را به این موضوع جلب کردم، چنانکه شما اینجا آمده اید و گزارشگران چندین روزنامه هم اینجا هستند.»

تری شارپ، تفنگدار پیشین آمریکایی، از راه پیمایی طولانی خود برای هدف دیگری نیز استفاده کرده است، جلب توجه به شمار بالای موارد خودکشی در میان سربازان بازگشته از میادین نبرد.

آقای شارپ قصد دارد در شهر واشنگتن باقی بماند و با شماری از اعضای کنگره آمریکا در مورد وضعیّت آمریکائیان زندانی در ایران ملاقات کند.

XS
SM
MD
LG