لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۲

گفت‌وگوی راب مالی و معاون وزیر خارجه روسیه در مسکو؛ تاکید بر ضرورت بازگشت سریع به برجام


رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران (آرشیو)
رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران (آرشیو)

راب مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در مسکو با معاون وزیر خارجه آن کشور در مورد توافق هسته‌ای ایران، برجام، گفت‌وگو کرد. وزارت خارجه روسیه نیز با ارسال بیانیه‌ای به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که دو طرف بر ضرورت ادامه گفت‌وگوها در قالب مذاکرات وین تاکید کردند.

آقای مالی روز پنجشنبه ۱۸ شهریور در پیامی در توئیتر نوشت: «من با معاون وزیر خارجه روسیه در مسکو دیدارهای خوب و سازنده‌ای داشتم. ما در مورد هدف مشترک‌مان در مذاکرات و ازسرگیری سریع اجرای متقابل تعهدات در قالب توافق برجام، صحبت شد.»

وزارت خارجه روسیه نیز با ارسال بیانیه‌ای در مورد این دیدارها به بخش فارسی صدای آمریکا، گفت که در این جلسات «تبادل دیدگاه‌های معناداری در خصوص چشم‌انداز احیا و اجرای کامل [برجام] مطرح شد. دو طرف بر ادامه گفت‌وگوها در قالب مذاکرات وین با مشارکت همه کشورهای عضو برجام، از جمله ایران، و نیز نمایندگان ایالات متحده، تاکید کردند.»

این بیانیه افزوده است: «نقش سازنده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جریان ثبات ازسرگیری اجرای برجام مورد تاکید قرار گرفت. دو طرف بر تمایل مشترک‌شان نسبت به ادامه حمایت از فعالیت‌های راستی‌آزمایی آژانس بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، تاکید کردند.»

XS
SM
MD
LG