لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۴۶

رابرت مالی در ریاض با نمایندگان تروئیکای اروپا و کشورهای عربی در مورد ایران گفت‌وگو کرد


رابرت مالی، آرشیو
رابرت مالی، آرشیو

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در جلسه‌ای مشورتی در عربستان سعودی با حضور مدیران سیاسی وزارتخانه امور خارجه‌ سه کشور فرانسه، آلمان و بریتانیا و اعضای شورای همکاری خلیج فارس و مصر و اردن شرکت کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۷ آبان منتشر کرد، شرکت کنندگان در این جلسه وضعیت سیاسی و امنیتی منطقه از جمله فعالیت‌های ایران را بررسی کردند.

این بیانیه می‌گوید در این جلسه دور هفتم گفت‌وگوهای احیای برجام که قرار است هشتم آذر برگزار شود هم مطرح شد، و نمایندگان سه کشور اروپایی و رابرت مالی از تلاش‌های متحدان منطقه‌ای برای کاهش تنش‌ها و افزایش گفت‌وگو در منطقه، استقبال کردند.

همچنین فعالیت‌های برهم‌زننده ایران در منطقه، از جمله انتقال موشک‌های بالستیک و پهپادها که برای حمله علیه متحدان منطقه‌ای مورد استفاده قرار گرفته، بررسی شد.

بیانیه‌ دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می افزاید نگرانی‌ها از این فعالیت‌ها و محکومیت فعالیت‌های برهم زننده بار دیگر مورد تاکید شرکت کنندگان در جلسه قرار گرفت.

ایران و طرف‌های برجام تاکنون شش دور مذاکره در وین برای احیای برجام انجام داده‌اند که در خرداد ماه متوقف شد. این گفت‌وگوها قرار است از روز هشتم آذر در وین از سر گرفته شوند.

XS
SM
MD
LG