لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۰

یک مقام اسرائیل به صدای آمریکا: یائیر لاپید به راب مالی گفت که ایران قصد ندارد به برجام بازگردد


یائیر لاپید وزیر خارجه اسرائیل، عکس از آرشیو
یائیر لاپید وزیر خارجه اسرائیل، عکس از آرشیو

یک مقام اسرائیلی در واکنش به خبر منتشر شده توسط روزنامه تایمز اسرائیل اعلام کرد یائیر لاپید به نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران گفته است جمهوری اسلامی نیت واقعی برای بازگشت به توافق هسته‌ای ندارد.

روزنامه تایمز اسرائیل روز دوشنبه ۲۴ آبان در گزارشی نوشت وزیر خارجه اسرائیل در دیدار با راب مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، خواهد گفت که ایران قصدی برای بازگشت به توافق هسته‌ای برجام ندارد.

یک مقام اسرائیلی در پاسخ کتبی به کامبیز توانا خبرنگار صدای آمریکا گفت: «یائیر لاپید، وزیر [خارجه اسرائیل]، و راب مالی جلسه کاری خوبی داشتند.»

این مقام اسرائیلی همچنین افزود: «آقای لاپید ارزیابی اسرائیل را مبنی بر این که بازگشت ایران به مذاکرات تلاشی دیگر از سوی ایران برای اتلاف وقت بدون هیچ‌گونه نیت واقعی برای بازگشت به توافق است، با راب مالی در میان گذاشت.»

ایران و آمریکا از آوریل تا ژوئن امسال شش دور مذاکره غیرمستقیم در وین برای احیای برجام انجام دادند که به دلیل انتخابات ریاست جمهوری ایران متوقف شد. قرار است این مذاکرات از هشتم آذر از سرگرفته شود.

رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران، از روز ۱۱ نوامبر برای گفت‌و‌گو با مقام‌های ارشد کشورهای خاورمیانه، به منطقه سفر کرده است و این سفر او تا ۲۰ نوامبر طول خواهد کشید.

XS
SM
MD
LG