لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۰

آمریکا دو فرد و پنج نهاد مرتبط با حزب‌الله لبنان را تحریم کرد


یک روز پس از تحریم دبیرکل حزب الله، گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران در لبنان، وزارت خزانه داری ایالات متحده روز پنجشنبه دو فرد و پنج نهاد دیگر مرتبط با آن گروه را تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که جهت اخلال در فعالیت‌های مالی حزب‌الله در اروپا، آفریقا و خاور میانه، یک شبکه مالی و یک کانال ارتباطی ایرانی را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه، اسامی دو فرد تحریم شده عبارتند از «محمد بزی» و «عبدالله صفی الدین.»

دولت آمریکا روز چهارشنبه نیز رهبر حزب الله لبنان را، به دلیل فعالیت‌های بی‌ثبات کننده آن گروه شبه نظامی شیعه مورد حمایت ایران در منطقه خاور میانه، در فهرست تحریم‌های مرتبط با تروریسم قرار داد.

وزارت خزانه داری آمریکا، همچنین نعیم قاسم (معاون دبیرکل)، محمد یزبک، حسین الخلیل، و ابراهیم الامین السید را در فهرست تحریم‌های تروریسم قرار داده است.

حزب الله لبنان در ۸ اکتبر ۱۹۹۷ توسط وزارت خارجه ایالات متحده به عنوان یک «سازمان تروریستی خارجی» شناخته شد و از اکتبر ۲۰۰۱ و تصویب قوانین مرتبط، تحت تحریم‌های مختلف قرار گرفت.

واشنگتن روز سه‌شنبه نیز ولی الله سیف رئیس کل و یک مقام ارشد بانک مرکزی ایران، سه مقام ارشد حزب الله لبنان، و بانک «البلاد» عراق را به دلیل حمایت از تروریسم در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG