لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۷

امارات متحده عربی ۹ شخص و شرکت ایرانی را در فهرست تروریسم قرار داد


امارات متحده عربی، به رغم تیرگی روابط با تهران، همچنان یکی از مراکز عمده برای فعالیت‌ شرکت‌های تجاری و صرافی‌های ایرانی است.
امارات متحده عربی، به رغم تیرگی روابط با تهران، همچنان یکی از مراکز عمده برای فعالیت‌ شرکت‌های تجاری و صرافی‌های ایرانی است.

دولت امارات متحده عربی عصر پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ۹ شخص و شرکت ایرانی را به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست تروریسم خود قرار داده است.

به گزارش رویترز، در این بیانیه آمده است: «این ۹ فرد و شرکت بابت تهیه و انتقال میلیون ها دلار پول نقد به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در این فهرست قرار گرفته‌اند.»

در این بیانیه مشخص نشده است که آیا این افراد ارتباطی با امارات نیز داشته‌اند یا خیر، اما گفته شده است که اقدامات صورت گرفته برای شناسایی این افراد با همکاری نزدیک با ایالات متحده انجام شده است.

این خبر ساعتی پس از آن منتشر شد که وزارت خزانه داری ایالات متحده از قرار گرفتن ۹ فرد و شرکت ایرانی فعال در شبکه ارزی وسیع نیروی قدس در فهرست تحریم‌های آمریکا خبر داد.

مشخص نیست اسامی که امارات در فهرست تحریم قرار داده همانی باشند که وزارت دارایی آمریکا در بیانیه امروز معرفی کرده است. با این حال احتمال می‌رود همان افراد و شرکت‌ها باشند.

نیروی قدس سپاه پاسداران ایران ۲۵ اکتبر ۲۰۰۷ در فهرست تحریم های دولت ایالات متحده قرار گرفت، و خود سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در ۱۳ اکتبر ۲۰۱۷ به این فهرست اضافه شد.

امارات متحده عربی زمانی مهم‌ترین پایگاه فعالیت‌های شرکت‌های تجاری و صرافی‌های ایران بود و اخیرا نیز، به رغم تیره شدن روابط، همچنان یکی از مراکز عمده تجاری برای ایرانی‌هاست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG