لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۱

مرد کانزاسی به ظن «ایرانی» بودن، به دو هندی شلیک کرد


آدام پرینتون، ۵۱ ساله در دادگاه
آدام پرینتون، ۵۱ ساله در دادگاه

در حالیکه محاکمه یک آمریکایی به اتهام قتل و مجروح کردن دو هندی و یک آمریکایی دیگر در شهر کانزاس ایالت میزوری در جریان است، کسی که به پلیس برای دستگیری او خبر داد، می گوید که هدف مهاجم دو ایرانی بوده است.

اسوشیتدپرس نوشت، آدام پورینتون روز دوشنبه برای قتل عمد یک هندی و تلاش برای قتل دو نفر دیگر در دادگاه حاضر شد.

کارمند یک میکده که او در آنجا دستگیر شده، ادعا کرده آدام پورینتون قصد کشتن دو ایرانی را داشته است. فایل تماس این کارمند به پلیس منتشر شده که در آن وی می گوید آدام پورینتون در رستوران اوست و می گوید به دو ایرانی شلیک کرده و حالا درخواست دارد که جایی برای ماندن به او داده شود.

این کارمند همچنین به پلیس گفت برای دستگیری آدام پورینتون که می آیند بدون آژیر و سر و صدا بیایند چون امکان دارد اتفاقات بدی بیفتد.

قربانیان این تیراندازی دو هندی و یک آمریکایی هستند. «سرینیواس کوچیبهتلا»، ۳۲ ساله کشته شد و «آلوک ماداسانی» نیز زخمی شد. هر دوی این هندی ها برای تحصیل در آمریکا آمدند و اکنون طراح و سازنده جی پی اس در یک شرکت بودند.

نفر سومی که مورد حمله قرار گرفت «ایان گریلوی»، ۲۴ ساله و آمریکایی است که به نظر می رسد تلاش داشته مهاجم را متوقف کند.

هنوز پلیس درباره ادعای کارمند میکده برای هدف قراردادن دو ایرانی و انگیزه مهاجم چیزی نگفته است اما شاهدان عینی گفته اند، آدام پورینتون موقع تیراندازی فریاد زد «از کشور من برید بیرون».

پلیس می گوید هنوز نمی تواند تایید کند که این تیراندازی بخاطر «جرم براساس تنفر» بوده یا نه. اسوشیتدپرس نوشت این تیراندازی نگرانی ها درباره مهاجرانی که هدف فرمان های مهاجرتی پرزیدنت ترامپ قرار گرفته را افزایش می دهد.

آقای ترامپ در فرمانهای اجرایی ورود شهروندان از هفت کشور عمدتا مسلمان نشین را منع کرد اما این فرمان توسط دستگاه قضایی آمریکا تعلیق شد. همچنین آقای ترامپ ورود مهاجران را به مدتی محدود معلق کرده است.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید با دفاع از اقدام ترامپ می گوید نظرسنجی ها نشان می دهد اکثریت مردم آمریکا موافق فرمان اجرایی هستند و از آن حمایت می کنند. دولت ترامپ می گوید هدف این فرمانها ایجاد امنیت بیشتر در آمریکا است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG