لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۳

رضا ضراب برای ادای شهادت در دادگاه بانکدار ترک حاضر خواهد شد


رضا ضراب تاجر ایرانی‌-ترکیه‌ای که به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران در ایالات متحده در بازداشت است - آرشیو
رضا ضراب تاجر ایرانی‌-ترکیه‌ای که به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران در ایالات متحده در بازداشت است - آرشیو

تاجر ایرانی‌-ترکیه‌ای که به اتهام دور زدن تحریم‌های اقتصادی ایران در ایالات متحده در بازداشت است، قرار است با حضور در جلسه دادگاه یک بانکدار ترک در نیویورک حضور یافته و در مورد پرونده شهادت بدهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه در گزارشی نوشت، اعلام این خبر به برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد محاکمه رضا ضراب و محمد هاکان آتیلا – که به اختلاف آنکارا با واشنگتن دامن زده بود – پایان خواهد داد.

حضور این تاجر جوان طلا در دادگاه معاون مدیرعامل هالک بانک ترکیه پس از آن اعلام می‌شود که یکی از وکلای ضراب درخواست کرده بود، به منظور آماده‌سازی او برای ادای شهادت، دادگاه دو هفته به تعویق بیافتد.

ریچارد برمن قاضی دادگاه ناحیه‌ای نیویورک درخواست تعویق جلسه دادگاه آتیلا را رد کرده و می‌گوید وکلای مدافع این تاجر طلا باید از ماه‌ها پیش می‌دانستند که او برای ادای شهادت به دادگاه احضار می‌شود.

انتظار می رود رضا ضراب سه شنبه یا چهارشنبه در برابر دادگاه حاضر شود.

روزنامه نیویورک تایمز پیشتر به نقل از یک دادستان فدرال نوشت رضا ضراب، که روند رسیدگی به پرونده او انتقادهای آنکارا را همراه داشته، به گناه خود اعتراف کرده و با مقام های آمریکایی در حال همکاری است.

خبرگزاری بلومبرگ نیز می گوید قاضی برمن روز سه شنبه به هیات منصفه دادگاه محمد هاکان آتیلا گفته او تنها متهم دادگاه است. این بانکدار ترک به کلاهبرداری، نقض تحریم های آمریکا و پولشویی متهم است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG