لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۸

دادگاه مرتبط با تحریم ایران ممکن است بدون ضراب برگزار شود


رضا ضراب تاجر ایرانی ترکیه ای که در آمریکا بازداشت است.
رضا ضراب تاجر ایرانی ترکیه ای که در آمریکا بازداشت است.

دادگاه رضا ضراب تاجر ایرانی ترکیه ای که در معاملات غیرقانونی طلا تحریم های آمریکا را نقض کرده بود قرار است ۲۷ نوامبر در نیویورک بدون حضور او آغاز شود.

به گزارش بلومبرگ، ویکتور روکو، وکیل «مهمت هاکان آتیلا» معاون مدیر هالک بانک که یک بانک دولتی ترکیه است، در گزارش دادگاه نوشته است آقای ضراب عملا از ششم سپتامبر در پرونده حضور نداشته است و به نظر می رسد که آقای آتیلا تنها متهم پرونده در دادگاه خواهد بود. ویکتور روکو به این توضیح اکتفا کرده است که ضراب درخواست رد اتهامات اخیر را نکرده است.

این احتمال وجود دارد که ضراب گناه خود را پذیرفته یا با دولت بر سر همکاری به توافق رسیده باشد. دادستان های آمریکا ممکن است موافقت کرده باشند از ایراد اتهام علیه او دست بردارند. بنجامین برافمن وکیل ضراب درخواست دادگاه جداگانه ای برای موکلش کرده است.

رضا ضراب متهم است که از طریق شبکه ای از شرکت هایش به نیابت از ایران و شرکت های وابسته به ایران از نظام مالی آمریکا سوء استفاده کرده و به ایران امکان دور زدن تحریم های آمریکا را داده است.

او سال گذشته پس از ورود به آمریکا برای تعطیلات بازداشت شد و اکنون در زندانی در بروکلین نیویورک نگهداری می شود.

آقای آتیلا که در یک زندان در منهتن در حبس است، متهم است به ضراب برای پولشویی چند میلیون دلاری کمک کرده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG