لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۵

اعلام جرم دادستانی آمریکا علیه یک تاجر ترک به دلیل نقض تحریم‌های ایران


رشید تاوان ۴۰ ساله، که قرار بازداشت بین المللی برای او صادر شده بود، در ماه ژوئن ۲۰۱۷ در رومانی بازداشت شد.
رشید تاوان ۴۰ ساله، که قرار بازداشت بین المللی برای او صادر شده بود، در ماه ژوئن ۲۰۱۷ در رومانی بازداشت شد.

دادستان‌های فدرال آمریکا علیه یک تاجر ترکیه‌ای، که گفته‌اند به صادرات موتورهای قایق و ژنراتورهای ساخت ایالت ویسکانسین به نیروی دریایی ایران کمک کرده است، اعلام جرم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رشید تاوان که قرار بازداشت بین المللی برای او صادر شده بود، در ماه ژوئن در رومانی بازداشت شد و روز دوشنبه در دادگاه منطقه‌ای میلواکی حاضر شد.

شرکت «تاوان» متعلق به این تاجر ۴۰ ساله اهل استانبول، و یکی از مدیران آن نیز متهم به توطئه برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه تهران و قاچاق محصولات آمریکایی به ایران هستند.

آسوشیتدپرس به نقل از نشریه «میلواکی جورنال سنتینل» نوشت، دادخواست ارائه شده نشان می‌دهد این افراد و شرکت متبوع آنها مجوزهای ویژه مرتبط با تحریم‌های ایران را کسب نکرده‌اند.

در عوض، متهمان برای خرید و صادرات این محصولات به ترکیه وارد گفت‌وگو با نماینده شرکت سازنده شدند، تا بعد آنها را به صورت غیرقانونی صادرات مجدد کرده و به دست ایرانی‌ها برسانند.

وکیل مدافع رشید تاوان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است موکل او این اتهامات را رد کرده و می‌گوید بی‌گناه است و قصد دارد علیه جرائمی که به او نسبت داده شده، از خود دفاع کند.

علاوه بر او، رضا ضراب تاجر طلای ترک ایرانی تبار نیز در ایالات متحده، با اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران و پولشویی گسترده به نفت جمهوری اسلامی، در بازداشت به سر می برد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG