لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۱

مایک پنس در ژاپن: فشار بر کره شمالی تا توقف برنامه اتمی و موشکی ادامه میابد


مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا که در رأس یک هیئت رسمی از آمریکا، به آسیا سفر کرده، پس از ملاقات با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، گفت، فشار ایالات متحده بر کره شمالی تا توقف کامل برنامه اتمی و موشکی آن کشور ادامه خواهد داشت.

روز چهارشنبه ۱۸ بهمن، معاون رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه دیدار با شینزو آبه، گفت:‌ ما همراه با ژاپن و سایر متحدان مان، به تشدید فشارهای گسترده بر کره شمالی تا زمانی که این کشور گام های ملموس و منسجمی بسوی پایان دادن کامل برنامه اتمی اش بردارد، ادامه خواهیم داد.

آقای پنس تاکید کرد که این گام ها باید، غیر قابل بازگشت، واقعی و تایید شده باشد.

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود: تا پیش از رسیدن به آن مرحله، اعلام می کنم، آمریکا بزودی، سخت گیرانه ترین و گسترده ترین تحریم های اقتصادی اش در طول تاریخ، علیه برنامه اتمی کره شمالی را اعلام خواهد کرد و نهایت تلاش خود را در جهت انزوای بین المللی آن کشور بکار خواهد گرفت.

در همین حال، آقای پنس که برای شرکت در افتتاحیه المپیک زمستانی کره جنوبی سفر کرده، از سفر شش روزه آسیایی اش برای ملاقات با رهبران کشورهای متحد آمریکا در منطقه جهت اطمینان یافتن از هماهنگی لازم در تحریم کره شمالی و جلوگیری از تلاش های آن کشور در پنهان کردن وضعیت مردم و نقض حقوق بشر استفاده می کند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا درباره اقدام تبلیغاتی کره شمالی گفت: ما اجازه نخواهیم داد که تبلیغات پوچ و ژست های توخالی و مزوّرانه ی کره شمالی، پیام و چشم انداز بازی های المپیک را تحت تاثیر قرار دهد. ما اجازه نمی دهیم کره شمالی واقعیت جاری در استثمار و بردگی کشیدن از مردم کشورش و تهدید ثبات منطقه را پشت پرچم المپیک پنهان کند.

آقای پنس روز پنجشنبه برای شرکت در بازی های المپیک زمستانی به کره جنوبی خواهد رفت.

سفر آقای پنش همزمان با حضور کیم یونگ نام، رئیس تشریفات کره شمالی در کره جنوبی برای تماشای بازیها است. کیم یونگ نام، ارشد ترین مقام کره شمالی است که پس از پایان جنگ کره در ۱۹۵۳ وارد کره جنوبی می شود.

المپیک زمستانی از روز پنجشنبه ۸ فوریه آغاز می شود.

آقای پنس در این مورد گفت: من به همراه همسرم و یک هیات آمریکایی، مسلماً ، برای تشویق ورزشکاران کشورمان به المپیک خواهیم رفت اما به صراحت بگویم ما به المپیک می رویم تا مطمئن شویم کره شمالی از المپیک زمستانی که یک نماد ورزشی پویاست، برای مخفی کردن ماهیت رژیم آن کشور استفاده نکند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا افزود: ما با رژیمی روبرو هستیم که به مردم خودش ستم می کند، کشورهای جهان را تهدید می کند، با شتاب در پی توسعه سلاح های اتمی و موشک های بالستیک است و از آن ها استفاده می کند تا همسایگانش و حتی آمریکا را تهدید کند.

پدر اتو وارمبیر ، دانشجوی آمریکایی که سال گذشته پس از آزادی از زندان در کره شمالی و بازگشت به آمریکا در گذشت، به همراه آقای پنس در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ شرکت خواهد کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG