لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۵

معاون رئیس جمهوری آمریکا در افتتاحیه المپیک زمستانی کره جنوبی حضور می یابد


مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، این هفته در جریان سفری به شمال شرق آسیا در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی در کره جنوبی شرکت می‌کند.

یکی از مقامات کاخ سفید روز یکشنبه ۱۵ بهمن به خبرنگاران گفت که یکی از انگیزه‌های حضور معاون رئیس جمهوری آمریکا در افتتاحیه المپیک زمستانی، خنثی کردن تلاش های تبلیغاتی و رفتار تهاجمی کره شمالی است.

گرچه ، تنش در شبه جزیره کره هنوز وجود دارد، اما حضور ورزشکاران کره شمالی و کره جنوبی زیر پرچم وحدت دو کره در مراسم افتتاحیه ، اقدامی نمادین در راستای تنش زدایی توصیف شده است.

با اینحال آمریکا به رهبر کره شمالی اعتماد ندارد و تصمیم کیم جونگ اون برای برگزاری رژه نظامی در پیونگ یانگ، آن هم روز قبل از آغاز المپیک زمستانی را گواهی بر نیات جنگ طلبانه رهبر کره شمالی تلقی می‌کند.

به گفته یک مقام کاخ سفید مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا با این هدف در مراسم افتتاحیه المپیک شرکت می‌کند تا کره شمالی نتواند از این رقابت‌ها بهره برداری تبلیغاتی کند.

وینسنت بروکس، فرمانده نیروهای نظامی آمریکا و سازمان ملل متحد در شبه جزیره کره، و همچنین اد رویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، در این مراسم حضور خواهند داشت.

دستکم هفت هزار و پانصد نفر مشعل المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را در مسیری دو هزار کیلومتری، پس از عبور از نه استان و هشت شهر بزرگ، این هفته به ورزشگاه شهر پیونگ چانگ محل برگزاری این رقابت ها می‌رسانند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه پس از سفر بازدید از یک پایگاه هوایی در آلاسکا، به ژاپن سفر کرده و روز سه شنبه وارد سئول، پایتخت کره جنوبی خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG