لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۳

سخنرانی سالانه «وضعیت عمومی کشور» پرزیدنت ترامپ در کنگره


پرزیدنت دونالد ترامپ در نخستین گزارش وضعیت کشور در باره بازسازی اعتماد آمریکائیان در داخل و بازگرداندن قدرت و موقعیت در خارج صحبت کرد.

رئیس جمهوری با تاکید بر اهمیت نیروهای مسلح قوی گفت در برابر رژیمهای یاغی، تروریستها، و رقیبانی مثل روسیه و چین "بخوبی می دانیم که ضعف، مطمئن ترین مسیر به سوی جنگ است و قدرت بی رقیب، اطمینان بخش ترین ابزار دفاع راستین و توانمند ماست".

پرزیدنت ترامپ با تشریح موفقیتهای اخیر ما در مقابل داعش که نزدیک به صد در صد سرزمینهای زیر کنترل گروه در عراق و سوریه آزاد شده است گفت:
"اما هنوز کارهای زیادی باقی مانده که باید انجام شود. ما به نبردمان تا شکست کامل داعش ادامه خواهیم داد."

آقای ترامپ بر این نکته نیز تاکید کرد که آمریکا با ابزارهائی از جمله اعمال تحریمهای بیشتر بر دیکتاتوریهای کمونیستی و سوسیالیستی کوبا و ونزوئلا، به شفاف سازی با دشمنانش ادامه خواهد داد.

پرزیدنت ترامپ گفت: "هنگامی که مردم ایران علیه جنایتهای رژیم دیکتاتوری فاسد خود به پا خاستند، من خاموش نماندم. آمریکا در مبارزه شجاعانه مردم ایران برای آزادی در کنار آنها ایستاده است".

پرزیدنت ترامپ گفت: "اما هیچ رژیمی به اندازه رژیم کره شمالی شهروندانش را این طور بیرحمانه و همه جانبه سرکوب نکرده است."

"کره شمالی در پیگیری بی وقفه برنامه موشکهای هسته ای که به زودی کشور ما را در معرض تهدید قرار خواهد داد ادامه می دهد. ما در حال اعمال حداکثر فشار برای جلوگیری از چنان تهدیدی هستیم."

به گفته پرزیدنت ترامپ، ایالات متحده، به دفاع از منافع خود ادامه خواهد داد و با سیاست صلح طلبانه از موضع قدرت، ارزش های خود را نشان خواهد داد.

XS
SM
MD
LG